LM: Wolfsburg zrewanżował się Salzburgowi | Rozczarowująca Chelsea

Oficjalna piłka Liga Mistrzów

Oficjalna piłka Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Za nami pierwsze mecze czwartej kolejki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na sam start rywalizację rozpoczęto w grupach G i H.

Florian Kohfeldt miło będzie wspominał debiut w Lidze Mistrzów. 39-latek, który przejął niedawno VfL Wolfsburg poprowadził ekipę do zwycięstwa nad Salzburgiem. To pierwsza wygrana “Wilków” w tegorocznej edycji Champions League. Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Riddle Baku w trzeciej minucie. Wyrównał Maximilian Wöber za sprawą znakomitego uderzenia z rzutu wolnego. Decydujący cios po godzinie gry zadał Lukas Nmecha. Tym samym nieco poprawia się sytuacja Wolfsburga w grupie, tymczasowo wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Ale jeszcze muszą czekać na wynik z drugiego meczu.

Dwa tygodnie temu Chelsea na Stamford Bridge nie pozostawiła złudzeń Malmoe i wygrała 4:0. Tym razem “The Blues” mieli zdecydowanie więcej problemów, przede wszystkim razili nieskutecznością. Choć ostatecznie mecz w Szwecji zakończył się po ich myśli. Jedyną bramkę w 56. minucie zdobył Hakim Ziyech.