flickr.com

W meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Kopenhaga pewnie pokonała Club Brugge 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.

Po pierwszej kolejce w zdecydowanie lepszych nastrojach byli mistrzowie Danii, którzy dość niespodziewanie urwali punkt FC Porto. Belgowie z kolei wyraźnie przegrali z Leicester City 0:3 i to właśnie w Kopenhadze szukali swoich pierwszych punktów w tegorocznej edycji Champions League.
Od pierwszych minut to gospodarze posiadali jednak zdecydowaną inicjatywę. Dłużej utrzymywali się przy piłce oraz częściej zagrażali bramce rywala. Pomimo tego, do przerwy na Telia Parken w Kopenhadze bramki nie padły.
W 54. minucie mistrzowie Danii wreszcie dopięli swego, choć musieli przy tym skorzystać z pomocy rywala. Po zagraniu Petera Ankersena własnego bramkarza zaskoczył bowiem Stefano Denswil.
To zdecydowanie nie był udany mecz w wykonaniu obrońcy belgijskiej drużyny. Zaledwie pięć minut później po jego faulu arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego nie wykorzystał jednak Ludwig Augustinsson.
Gospodarze szybko zdołali udokumentować swoją przewagę. W krótkim odstępie czasu zdobyli kolejne dwie bramki, a ich autorami byli Thomas Delaney i Federico Santander.
To wciąż było zbyt mało dla mistrzów Danii. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Mathias Jorgensen.

FC Kopenhaga – Club Brugge 4:0 (0:0)
1:0 – 54′ – Stefano Denswil (sam.)
2:0 – 65′ – Thomas Delaney
3:0 – 69′ – Federico Santander
4:0 – 90+2′ – Mathias Jorgensen