Sevilla wygrywa na własnym stadionie

flickr.com

Sevilla pokonała na własnym stadionie Olympique Lyon 1:0 (0:0) w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Cały mecz w barwach gości rozegrał Maciej Rybus.

Od samego początku we znaki hiszpańskich obrońców wdał się Nabil Fekir. 23-letni piłkarz był bardzo aktywny i w pojedynkę próbował ciągnąć akcje. W jednej z nich minął trzech obrońców i oddał potężny strzał zza pola karnego, który skończył na poprzeczce.

W 18 minucie Wissam Ben Yedder ładnym strzałem głową strzelił bramkę, jednak arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Dopiero w drugiej części raz jeszcze pokazał się Ben Yedder. Po ładnej wrzutce Stevena N’Zonziego, Luciano Vietto zgrał piłkę głową do Francuza, który dopełnił formalności z metra i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Kolejne sytuacje miała nadal Sevilla. Dwukrotnie świetne sytuacje zawalił jednak Luciano Vietto. Najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Anthonym Lopesem, a chwilę później fatalnie przestrzelił rzut karny, po faulu Gaspara na Samirze Nasrim.

Kwadrans przed końcem przebudzili się goście. W świetnej sytuacji znalazł się Tolisso, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce bramki Rico.

Sevilla – Olympique Lyon 1:0 (0:0)

Bramka: 53′ Wissam Ben Yedder

Sevilla: Sergio Rico – Mariano, Mercado (87′ Kołodziejczak), Pareja, Escudero – Nasri, N’Zonzi, Vazquez (59′ Iborra), Vitolo – Vietto, Ben Yedder (83′ Sarabia).

Lyon: Lopes – Yanga-Mbiwa (70′ Valbuena), N’Koulou, Morel – Gaspar (79′ Ghezzal), Tolisso, Gonalons, Darder, Rybus – Fekir (70′ Kalulu) – Cornet.