Puchar Polski: Wisła Kraków kolejnym ćwierćfinalistą, kontrowersja w końcówce meczu

W przedostatnim spotkaniu 1/8 finału krajowego pucharu, Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 2:1.

Mecz od razu po gwizdku, wskoczył na najwyższe obroty. Już po pierwszych pięciu minutach, byliśmy świadkami dwóch bramek, po jednej dla każdej z drużyn. Najpierw prowadzenie ekipie z Ekstraklasy dał Boguski, a dwie minuty później wyrównał Mikita. Później tempo nieco się zwolniło, a wynik remisowy utrzymał się aż do przerwy. Po zmianie stron byliśmy wciąż świadkami wyrównanego widowiska i zanosiło się na dogrywkę. Myśli te jednak rozwiał reprezentant Polski, Krzysztof Mączyński, swoim trafieniem w 76′ minucie. Dał on awans swojej ekipie do ćwierćfinału. Najciekawsze rzeczy, jeżeli chodzi o drugą część meczu, działy się jednak już po bramce dla Wisły, w ostatnim kwadransie meczu. Chojniczanka rzuciła wszystko na jedną kartę i atakowała bramkę Załuski. Kilka stuprocentowych sytuacji miał Niedziela, jednak największym wrogiem gospodarzy okazał się być sędzia. W 89′ minucie piłka trafiła w rękę Adama Mójty, gdy ten ciągnął za koszulkę w polu karnym, Andrzeja Rybskiego. Arbiter jednak nie podyktował oczywistego karnego, a mógłby on dać upragniony remis, pierwszoligowej drużynie. Wynik się już jednak nie zmienił, pomimo usilnych starań Chojniczanki. Wisła Kraków po raz pierwszy w tym sezonie nie przegrała dwóch spotkań o stawkę z rzędu.

Chojniczanka Chojnice: Budziłek – Lisowski, Markowski, Kieruzel, Kosakiewicz – Biskup, Zawistowski, Kryszak (82′ Mikołajczak), Grzelak, Patryk Mikita (79′ Niedziela) – Rybski.

Wisła Kraków: Załuska – Mójta (90′ Cywka), Guzmics, Głowacki, Jović – Brlek, Mączyński, Boguski (74′ Drzazga), Małecki (73′ Pietrzak) – Zachara, Ondrasek

Chojniczanka Chojnice – Wisła Kraków 1:2 (1:1)

5′ Mikita ; 3′ Boguski, 76′ Mączyński