LM: Pewna wygrana Bayernu i awans do ćwierćfinału!

Robert Lewandowski

fcbayern.com

W rewanżowym spotkaniu Bayernu z Chelsea podopieczni Hansiego Flicka pokonali ekipę The Blues 4:1. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Ivan Perisić, Corentin Tolisso i Tammy Abraham.

Od pierwszych minut widać było zawziętość i chęć zwycięstwa wśród piłkarzy Bayernu. Dość szybko wyszli oni na prowadzenie, bo już w 10. minucie. Lewandowski pewnie wykorzystał uderzenie z rzutu karnego, Caballero nie miał szans na dobrą interwencję. Niedługo później na tablicy wyników było już 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Perisić. Chelsea odpowiedziała trafieniem Hudsona-Odoia, lecz sędzia nie uznał tego trafienia, wcześniej dopatrzył się spalonego. The Blues jednak nie odpuścili i tuż przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Jego autorem został Tammy Abraham, który bardzo pewnie zachował się w polu karnym Bawarczyków.

Po zmianie stron gospodarze pokazali jednak siłę i nie dali już Chelsea się tak zaskoczyć jak wcześniej. Przez dłuższy czas mieli całkowitą kontrolę nad grą, czym tylko zniechęcali podopiecznych Franka Lamparda do biegania za piłką, do pressingu, do czegokolwiek. W 76. minucie Tolisso podwyższył prowadzenie, a kilka chwil później gości dobił Lewandowski. Ostatecznie to Bayern zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a ich rywalem będzie FC Barcelona, która pokonała tego samego wieczoru Napoli 3:1.