UEFA wybrała Sergio Reguilona na najlepszego zawodnika kolejki!

Reguilon

The Real Champs / Getty Images

Sergio Reguilon został wybrany przez UEFA na najlepszego zawodnika fazy 1/8 finału Ligi Europy. Sevilla w tym spotkaniu pokonała AS Romę 2:0, a jedną z bramek strzelił właśnie gracz wypożyczony z Realu Madryt.

Los Nervionenses bez większych problemów rozprawili się z ekipą z Rzymu. Od pierwszej minuty narzucili swoje tempo gry, przez co ich rywale oddali tylko jeden i to w dodatku niecelny strzał. Prowadzenie 2:0 do przerwy było wynikiem jak najbardziej zasłużonym.

Wyróżniającą się postacią bez cienia wątpliwości był Sergio Reguilon. Boczny obrońca wielokrotnie angażował się w akcje ofensywne, napędzał swój zespół z lewej strony. Warto podkreślić, że to właśnie w tym rejonie boiska Roma miała wielkie problemy z defensywą, piłkarze nie byli w stanie zatrzymać dobrze prosperującej maszyny jaką była Sevilla. W 22. minucie Reguilon zwiódł w okolicach połowy boiska Bruno Peresa, następnie poradził sobie z Ibanezem. Na końcu lekkim strzałem umieścił piłkę w siatce przy czym też błąd popełnił bramkarz Pau Lopez.

Za tą akcję, jak i za wiele innych wykreowanych Reguilon otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika 1/8 finału Ligi Europy. W następnej fazie Sevilla podejmie Wolves, gdzie na pewno lewy defensor będzie chciał udowodnić swoją wartość na boisku i pomóc drużynie awansować do półfinału.