eLM: HJK potencjalnym rywalem Piasta. Roztrwoniona przewaga BATE

UEFA

Festiwal UEFA Champions League / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zakończyły się rozgrywki II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. HJK przegrał z Crveną zvezdą i został potencjalnym rywalem Piasta Gliwice. Prócz tego, awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczył Rosenborg, Maribor, Qarabağ Ağdam oraz FC København.

HJK Helsinki po przegranym dwumeczu z mistrzem Serbii – FK Crvena zvezda Belgrad stał się potencjalnym rywalem Piasta Gliwice w III rundzie eliminacji Ligi Europy, pod warunkiem, że mistrz Polski wyeliminuje jutro łotewski Riga FC (Piast pierwszy mecz wygrał u siebie 3:2). W rewanżowym meczu w Helsinkach miejscowi zdołali wygrać 2:1 dzięki bramce w ostatnich minutach Riku Riskiego, który w swoim bogatym CV ma epizod w Widzewie Łódź. Okazało się to jednak za mało by wyeliminować Serbów, którzy na swoim boisku wygrali 2:0.

Pewny awans do kolejnej rundy wywalczył azerski Qarabağ Ağdam, który na swoim boisku wygrał 3:0 z irlandzkim Dundalkt, a także Rosenborg. Mistrzowie Norwegii pokonali pogromców Piasta Gliwice – BATE Borysów. Po przegranej na Białorusi Rosenborg wygrał u siebie 2:0 i melduje się w kolejnej rundzie eliminacji. Równie łatwo awans do III rundy wywalczył duński FC København, który na swoim boisku wygrał 1:0 z walijskim The New Saints FC i w dwumeczu wygrał 3:0. W barwach TNS 59 minut zagrał Adrian Cieślewicz.

Bardzo ciekawie było w Szwecji, gdzie do wyłonienia zwycięzcy pary AIK – Maribor potrzeba było dogrywki. W regulaminowym czasie Szwedzi odrobili straty i prowadzili 2:1. Trzy minuty po wznowieniu gry strzelili trzeciego gola i wydawało się, że to AIK awansuje do kolejnej rundy. W 117. minucie bramkę na wagę awansu dla Słoweńców strzelił Alexandru Crețu.

HJK Helsinki (Finlandia) – FK Crvena zvezda Belgrad (Serbia) 2:1 (0:0)