Arsenal pokonuje Angers po rzutach karnych w meczu towarzyskim

Kanonierzy wygrali w rzutach karnych swój przedostatni mecz sparingowy.

Arsenal (Twitter)

Arsenal wygrał z Angers w meczu towarzyskim. Kanonierzy okazali się lepsi w rzutach karnych, w regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Mogło się wydawać, że mecz pomiędzy Angers a Arsenalem to tylko mecz towarzyski, jednak prawda jest trochę inna. Mecz pomiędzy tymi drużynami był rozegrany z okazji 100-lecia francuskiego klubu.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Mateo Pavlovic, ale uderzył bardzo niecelnie. Następna akcja Angers zakończyła się już bramką. Baptiste Santamaria podał prostopadle do Farida El Melaliego, ten minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Do remisu mógł doprowadzić Reiss Nelson, lecz jego strzał sprzed pola karnego pozostawił wiele do życzenia. W końcówce pierwszej połowy jeszcze okazję do wyrównania miał Gabriel Martinelli, ale główkował tuż obok bramki. Do przerwy Angers prowadził z Arsenalem 1:0.

Na początku drugiej połowy podopiecznym Unaia Emery’ego udało się doprowadzić do remisu. Strzał Tyreece’a Johna Julesa został zablokowany, do futbolówki dopadł Reiss Nelson i pokonał Ludovica Butelle. W 78. minucie Kanonierzy mieli okazję na zdobycie bramki dającej prowadzenie. Martinelli podał pod bramkę, ale tam Pierre Emerick Aubameyang nie zdołał umieśćić piłki w bramce. Gabończyk jeszcze lepszą okazję miał chwilę później, gdy miał przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie przestrzelił. Po 90 minutach mieliśmy remis i mimo, że to mecz towarzyski to piłkarze wykonywali serię jedenastek. W rzutach karnych lepsi byli Kaonierzy, którzy wygrali 4:3.