Liverpool traci punkty w doliczonym czasie

W pierwszym sobotnim meczu Liverpool po straconej bramce w końcówce ledwie remisuje 3-3 z Watford. Podopieczni Jürgena Kloppa stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

Watford w bardzo dobrym stylu przywitał się ze swoimi kibicami. Już w 8. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Włoch Stefano Okaka Chuka, który celną główką pokonał Simona Mignolet. Goście, mimo złego początku, nie spoczęli na laurach i wyrównali w 29. minucie za sprawą Sadio Mané. Ledwie trzy minuty później kibice zgromadzeni na Vicarage Road ponownie mieli powody do radości. Szybką akcję Watfordu wykończył dobrze ustawiony Abdoulaye Doucouré. Liverpool mimo kilku okazji, do przerwy nie był w stanie wyrównać.

Po przerwie Liverpool zdołał odwrócić losy spotkania. Najpierw, w 55. minucie po faulu Gomesa na Mohamedzie Salahu rzut karny wykorzystał Roberto Firmino. Dwie minuty później Egipcjanin dobił piłkę po próbie lobowania bramkarza przez Firmino. Podopieczni Jürgena Kloppa stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, lecz nie przyniosło to kolejnych trafień. Zemściło się to w doliczonym czasie gry, kiedy cenny punkt gospodarzom dał Miguel Ángel Britos.

Watford FC 3-3 Liverpool FC

Stefano Okaka Chuka 8, Abdoulaye Doucouré 32, Miguel Ángel Britos 90 – Sadio Mané 29, Roberto Firmino 55 (k), Mohamed Salah 57

Watford: 1. Heurelho Gomes – 2. Daryl Janmaat (18, 21. Francisco Femenía), 4. Younes Kaboul, 3. Miguel Ángel Britos, 25. José Holebas – 8. Tom Cleverley, 16. Abdoulaye Doucouré, 14. Nathaniel Chalobah – 7. Nordin Amrabat, 33. Stefano Okaka Chuka (63, 18. Andre Gray), 37. Roberto Pereyra (49, 11. Richarlison).

Liverpool: 22. Simon Mignolet – 66. Trent Alexander-Arnold (90, 12. Joe Gomez), 32. Joël Matip, 6. Dejan Lovren, 18. Alberto Moreno – 23. Emre Can, 14. Jordan Henderson, 5. Georginio Wijnaldum – 11. Mohamed Salah (86, 7. James Milner), 9. Roberto Firmino (81, Divock Origi), 19. Sadio Mané.

żółte kartki: Mané, Alexander-Arnold, Mignolet.

sędziował: Anthony Taylor.