Wikimedia

W pierwszym sobotnim meczu Ekstraklasy w Niecieczy Wisła Płock pokonała 1-0 Sandecję Nowy Sącz. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Biliński.

Wisła prowadzenie objęła w 33. minucie. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Dominik Furman. Do piłki skierowanej na krótszy słupek bramki strzeżonej przez Michała Gliwę dopadł Kamil Biliński, który celnym uderzeniem głową otworzył wynik meczu. Sandecja tuż przed przerwą mogła wyrównać, jednak uderzenie głową Dawida Szufryna świetnie odbił Seweryn Kiełpin. W drugiej połowie piłkarze obu drużyn, mimo prób, nie strzelili kolejnych bramek. Szczególnie świetne okazje po stronie Płoczczan zmarnowali Dominik Furman i wprowadzony z ławki Adam Dźwigała.

Sandecja Nowy Sącz 0-1 Wisła Płock

Kamil Biliński 33

Sandecja: 1. Michał Gliwa – 17. Adrian Basta, 5. Dawid Szufryn, 6. Płamen Kraczunow, 70. Tomasz Brzyski – 20. Adrian Danek (46, 22. Patrik Mráz), 28. Michal Piter-Bučko, 33. Bartłomiej Kasprzak (46, 10. Wojciech Trochim), 21. Mateusz Cetnarski (72, 26. Filip Piszczek), 37. Bartłomiej Dudzic – 92. Aleksandyr Kolew.

Wisła:  87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński – 9. Arkadiusz Reca (8, 96. Jakub Łukowski), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 45. Mikołaj Lebedyński, 10. Giorgi Merebaszwili (84, 29. José Kanté)- 19. Kamil Biliński (66, 14. Adm Dźwigała).

żółte kartki: Szufryn, Dudzic, Piter-Bučko – Merebaszwili, Stępiński.

sędziował: Mariusz Złotek.

widzów: 2070.