imgbuddy.com

Liverpool po zaciętym dwumeczu awansował do finału Ligi Europy! Podopieczni Jurgena Kloppa w rewanżu zdetronizowali 3:0 Villareal.

Mecz niezbyt dobrze ułożył się dla gości, którzy już po 7.minutach przegrywali, bo gola samobójczego zdobył Soriano. Defensor nieudolnie starał się zatrzymać strzał z bliskiej odległości. Podwyższyć stan spotkania mógł parę chwil później Lallana, ale w kulminacyjnym momencie niewłaściwie nakrył futbolówkę. W tej akcji ogromną pracę wykonał Milner, doskonale zagrywając na obieg. Swoje szanse mieli również Hiszpanie, jednak dzisiaj Bakambu był genialnie kryty przez Kolo Toure.

Po przerwie trochę lepiej wyglądała praca przyjezdnych w ofensywie. Szczególną aktywnością błyszczał Giovanni Dos Santos. W 63.minucie swój kunszt pokazał duet: Firmino – Sturridge. Ten pierwszy idealnie wyłożył futbolówkę, a snajper z kilku metrów zaskoczył pogubioną defensywę przeciwnika. Sytuacja Villarealu uległa gwałtownemu pogorszeniu w 71.minucie, kiedy to Ruiz po raz drugi w tym meczu ujrzał żółtą kartkę. Grę w przewadze szybko wykorzystali gospodarzy, a konkretnie Lallana, kończąc genialną akcję Firmino na lewym skrzydle.

Wynik 3:0 dał pewny awans do upragnionego finału LE! Gościom dzisiejszego meczu pozostaje dokończyć ten sezon ligowy, a potem walczyć o fazę grupową Ligi Mistrzów (zapewnione eliminacje).

Liverpool 3:0 Villareal