Ligue 1: Toulouse wciąż w dołku, zwycięstwo Rennes rzutem na taśmę

twitter.com/EuropaLeague

Za nami kolejne emocje związane z 15. serią gier francuskiej Ligue 1. Trzy punkty zgarnęły ekipy Nantes i Stade Rennais. Mecz AS Monaco z Paris Saint-Germain został z kolei przełożony.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Ligue 1 faworyzowane Nantes pokonało ostatnią w ligowej tabeli Toulouse. “Kanarki” były stroną przeważającą i dominowały w niemalże każdej materii. Honorowe trafienie dla TFC dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry zdobył Aaron Leya.

Dla “Le Téfécé” była to już piąta z rzędu porażka na boiskach Ligue 1, co oddala ich od miejsca gwarantującego utrzymanie ligowego bytu. Na ten moment strata do siedemnastego Metz wynosi trzy oczka, lecz nadchodzący terminarz nie wróży pozytywnych rezultatów.

01.12.2019, 15. kolejka Ligue 1 – Stade de la Beaujoire

Nantes – FC Toulouse 2:1 (1:0)

Abdoulaye Toure 43′, Ludovic Blas 53′ – Aaron Leya (k.) 90+6′

Nantes: Lafont – Appiah, Girotto, Pallois, Traore (Krhin 88′) – Blas (Moutoussamy 75′), Toure – Bamba (Abeid 63′), Louza, Simon – Coulibaly

Toulouse: Reynet – Amian, Isimat-Mirin, Rogel Paita, Sylla – Sangare, Said (Dossevi 65′) – Kone, Boisgard, Gradel (80′) – Koulouris (Leya 75′)

Żółte kartki: Bamba 40′ – Kone 8′ & 23′, Isimat-Mirin 48′

Sędzia: Florent Batta

Zespoły Stade Rennais i AS Saint-Etienne, które mierzyły się dziś w bezpośrednim pojedynku, nie spełniają stawianych przed sezonem oczekiwań sympatyków i analityków. Czwarte w minionej kampanii ASSE plasuje się dopiero na 9. miejscu, z kolei triumfator Coude de France, Rennes, błąka się w okolicach drugiej dziesiątki.

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:1 była niezwykle wyrównania, lecz w drugiej odsłonie inicjatywę przejęli gospodarze. Posiadanie piłki nie przerodziło się w ogromną ilość strzałów na bramkę i nie zaowocowało w golach. Uderzenia Siebatcheu czy Hunou okazały się boleśnie nieskuteczne.

Sytuacja diametralnie odmieniła się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Ducha walki do końca pokazał Damien da Silva, który wykorzystał desperackie dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał doświadczonego Ruffiera, zapewniając trzy punkty swojej ekipie. Gospodarze dopisują do swojego bilansu trzy oczka i wskakują na 11. miejsce w tabeli.