Ligue 1: Neymar ponownie ratuje PSG. Mistrzowie Francji pokonują Lyon

Paris Saint-Germain pokonał Olympique Lyon 1:0 w meczu zwieńczającym szóstą kolejkę francuskiej Ligue 1. Bohaterem “Les Parisiens” ponownie został Neymar, który zdobył jedyną bramkę tego wieczoru.

Obie ekipy rozpoczęły pojedynek w sposób zachowawczy, badając styl gry przeciwnika i nie narażając się tym samym na szybką utratę gola. W pierwszych fragmentach szczęścia poprzez uderzenie z dystansu szukał Thiago Mendes, lecz futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką Navasa. Z czasem inicjatywę przejęli przyjezdni i to oni narzucili swoje tempo gry.

W 12′ minucie Choupo-Moting, który w wyjściowej jedenastce “Les Parisiens” zastępuje kontuzjowanego Edinsona Cavaniego i odpoczywającego Icardiego, otrzymał podanie od szarżującego środkiem pola Angela Di Marii i po chwili znalazł się na czystej pozycji po prawej stronie pola karnego. Jego strzał po długim słupku okazał się jednak zbyt słaby, by pokonać Lopesa.

Akcje gospodarzy w głównej mierze opierały się na kontratakach, które mimo iż nie przyniosły oczekiwanych skutków, potrafiły wprowadzić zamęt w szeregi PSG. W 22′ minucie przed szansą stanął Moussa Dembélé, który jako pierwszy ruszył pod bramkę gości, lecz po jego uderzeniu piłka minęła lewy słupek bramki.

Paryżanie nieustannie przeważali, czego dowodem były między innymi ich dwa ataki z Neymarem w roli głównej. Najpierw Brazylijczyk przebił się przez jednego z defensorów rywala i oddał strzał z kilkunastu metrów, lecz raz jeszcze zwycięską ręką wyszedł Lopes. Przed przerwą 27-latek ponownie mógł otworzyć worek z bramkami, bowiem popisał się widowiskowym, a co ważniejsze celnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Świetną dyspozycję tego wieczoru potwierdził jednak goalkeeper OL, który po raz kolejny uratował swój zespół przed utratą gola.

Mistrzowie Francji kontynuowali swój szturm w drugiej części potyczki, choć wraz z upływem czasu jego intensywność zdecydowanie zmalała. Mimo iż Lyon prezentował się nieco lepiej w porównaniu z pierwszą połówką, to PSG wciąż było stroną dominującą, co potwierdziła między innymi sytuacja z 72′ minuty. Zryw Di Marii pozwolił mu na szybką wymianę piłki z Choupo-Motingiem, który bez zastanowienia wypuścił piłkę na wolne pole. Argentyńczyk zanotował jednak zbędny kontakt z futbolówką, który wymusił na nim strzał z ostrego kąta i nieprzygotowanej pozycji, w związku z czym nie przyniósł oczekiwanych efektów.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszego pojedynku była akcja z 87′ minuty. Marco Verratti wymieniał się futbolówką z partnerami, po czym sprytnym zagraniem obsłużył znajdującego się przed szesnastką Angela Di Marię. 31-latek odnalazł wzrokiem wybiegającego na wolne pole Neymara, który mimo towarzystwa czterech defensorów Lyonu zdołał obrócić się z piłką przy nodze i po raz pierwszy tego wieczoru pokonać Anthony’ego Lopesa, tym samym ponownie zostając bohaterem Paris Saint-Germain. Mimo zaciekłych prób gospodarzy, w tym groźnego strzału Youssoufa Kone z dystansu, rezultat już się nie zmienił.

Lyon kontynuuje kiepski start sezonu, bowiem dzisiejsza klęska jest już piątym z rzędu meczem bez zwycięstwa “Les Gones”. Sytuacja w ligowej tabeli również zaczyna się komplikować. W zgoła innej pozycji znajdują się triumfatorzy pojedynku, którzy na ten moment okupują fotel lidera z bilansem 15 oczek.