

Oficjalnie: Dimitri Payet na dłużej w Marsylii
Olympique Marsylia poinformował, że z klubem kontrakt przedłużył Dimitri Payet. Nowa umowa 33-letniego zawodnika będzie dłuższa o dwa lata.
Na konferencji prasowej Olympique Marsylii poinformowano kibiców o nowym kontrakcie Dimitri Payeta. 33-latek przedłużył umowę o kolejne dwa lata, a dokładnie - do czerwca 2024 roku. Co ciekawe, jak informuje prezydent Olympique - Jacques-Henri Eyraud, Francuz zgodził się na znaczną obniżkę zarobków.
Kontrakt do 2024 roku można to interpretować jako chęć Payeta do zakończenia kariery na Stade Velodrome. W końcu to do Marsylii pomocnik wymuszał transfer licznymi "kontuzjami". Twierdził wówczas, że m.in. rodzina tęskni za Francją, ale prawdziwym powodem miało być przejęcie klubu przez bogatych inwestorów, którzy chcieli zrobić z Marsylii jedną z głównych sił ligi oraz regularnego uczestnika Ligi Mistrzów, a jedną z twarzy tego projektu miał być właśnie Payet. Ostatnie zawodnik naczekał się długo na Champions League, ale w końcu się udało. Sam przyczynił się do niej 9. bramkami i 4. asystami w 22 występach.
W zakończonej po 28. kolejkach Ligue 1 Marsylia została wicemistrzem Francji. Nawet w razie wznowienia rozgrywek klub i tak miałby małe szanse na wskoczenie na fotel lidera. Pierwsze Paris Saint-Germain miało mecz w zapasie oraz 12 punktów przewagi. Mimo wszystko na Stade Velodrome nie mają prawa narzekać. Czeka ich wymarzona, pierwsza faza grupowa Ligi Mistrzów od 7 lat. W sezonie 12/13 również zostali wicemistrzami kraju 12 punktów straty do PSG. Od tamtego sezonu albo obchodzili się smakiem i byli zmuszeni grać tylko na własnym podwórku, albo grali w Lidze Europy i to z małymi sukcesami. W 2018 roku doszli do finału rozgrywek, gdzie ostatecznie polegli z Atletico Madryt 0:3.
-
Ligue 1Oficjalnie: Baltazar już zwolniony z SM Caen
Kamil Gieroba / 18 lutego 2025, 22:52
-
Ligue 1W PSG dojdzie do rewolucji na szczycie?
Kamil Gieroba / 13 lutego 2025, 16:06
-
Ligue 1PSG stawia na stabilność. Kluczowe postacie z nowymi kontraktami
Kamil Gieroba / 7 lutego 2025, 22:02
-
Ligue 1Przemysław Frankowski blisko transferu do Turcji. Chce go mistrz kraju
Victoria Gierula / 7 lutego 2025, 13:54
-
EredivisieZnowu zamieszanie wokół Hendersona. Opuści Amsterdam?
Kamil Gieroba / 1 lutego 2025, 11:24
-
BundesligaEintracht szybko wytypował następcę Marmousha
Kamil Gieroba / 23 stycznia 2025, 17:48