Ligue 1: Asysta Frankowskiego, słaby mecz mistrzów

Źródło: twitter.com/ligue1ubereats

Sobotnia seria meczy Ligue 1 zakończyła się sensacyjną porażką AS Monaco z RC Lens i remisem mistrzów z Lille nad AS Saint-Ettienne.

RC Lens 2:0 AS Monaco

Pierwsza połowa spotkania, w porównaniu do drugiej, nie była zbyt interesująca. Jedynym wartym odnotowania wydarzeniem było uderzenie Ignatiusa Ganago, które nie zaskoczyło Alexandra Nubela. Fajerwerki rozpoczęły się po zmianie stron. Gospodarze rozpoczęli strzelanie za sprawą Ganago. Łatwo minął on obrońcę rywali i ze spokojem pokonał ich golkipera. Nubel w tej sytuacji mógł zrobić znacznie więcej. Kilka chwil po golu Lens grało w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Cheick Doucouré za faul na Krépinie Diattcie. Niko Kovać rzucił wszystkie siły do ataku, ale wysiłki drużyny zaprzepaścił Alexander Golovin, który także obejrzał czerwony kartonik. Kropkę nad “i” postawił w 94. minucie rywalizacji Simon Banza po asyście wprowadzonego tuż po przerwie Przemysława Frankowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

AS Saint-Etienne 1:1 LOSC Lille

Do 38. minuty spotkanie był bardzo chaotyczne. Większość czasu gry obie ekipy spędzały na walce w środku pola, faulach i żółtych kartkach. Aż w końcu Burak Yilmaz wykorzystał błąd defensora gospodarzy i świetnie odnalazł się w ich polu karnym, po czym huknął w lewy róg bramki Etienne’a Greena. Ten miał piłkę na rękawicy, ale nie zdołał jej sparować. Drugą połowę dobrze rozpoczęli goście. Przed szansą stanął Jonathan David, ale golkiper Saint-Etienne był świetnie ustawiony i obronił jego uderzenie. Wraz z upływem czasu ta rywalizacja była coraz bardziej statyczna, aż w końcu impas w 85. minucie przełamali piłkarze Claude’a Puela. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło prosto na głowę Saidou Sowa, który bez problemu wpakował piłkę głową do siatki. Dzięki temu trafieniu gra zakończyła się wynikiem 1:1.