Liga Narodów: Znamy skład reprezentacji Polski na Holendrów

Polska

Reprezentacja Polski, Polska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Już o godzinie 20:45 reprezentacja Polski zagra w ostatnim spotkaniu grupowym w Lidze Narodów z Holendrami na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Jerzy Brzęczek dokonał aż pięciu zmian w porównaniu do przegranego starcia z Włochami (0:2) w Reggio Emilia. Zapowiadana była zmiana na pozycji brakarza i tym razem strzec dostępu do bramki będzie Wojciech Szczęsny. Na lewej stronie obrony pozycję utrzymał Arkadiusz Reca, zaś na prawej stronie Tomasz Kędziora zastąpił Bartosza Bereszyńskiego.

Selekcjoner desygnował całkowicie nowe skrzydła. Tym razem od pierwszych minut wybiegną Przemysław Płacheta, a po drugiej stronie Kamil Jóźwiak. W poniedziałek na zdrowie narzekał Robert Lewandowski, ale wykurował się i kapitan weźmie odpowiedzialność w trudnym momencie.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

–  We Włoszech nie stworzyliśmy żadnej sytuacji i także z tego wynikała frustracja Roberta, którą rozumiem. Jednak zespół musi to przejść i dla mnie to też będzie odpowiedź, czy po trzech dniach potrafimy pokazać jakość, którą mamy. Uważam, że mamy jej dużo, ale jako całość zafunkcjonujemy jedynie, gdy cała jedenastka będzie w odpowiedniej dyspozycji. Nie możemy wszystkiego zrzucać na Roberta, nawet jeśli miałby on jedną akcją wygrać nam mecz – odpowiadał Brzęczek.

18.11.2020, 6. kolejka Ligi Narodów, Stadion Śląski,

Polska – Holandia -:- (-:-)

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Przemysław Płacheta, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak – Robert Lewandowski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.