Fortuna 1 Liga: Lider traci punkty w Radomiu

I liga. Lider traci punkty. W zaległym meczu 10. kolejki Fortuna I ligi ŁKS Łódź stracił punkty. W Radomiu na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Radomiak pokonał 1:0 Łódzki klub Sportowy. Jedyna bramka padła z rzutu karnego.

Dla Ełkaesiaków to pierwsza porażka w sezonie, która na szczęście dla spadkowicza nie miała dużego znaczenia dla układu w tabeli, ponieważ ŁKS nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Natomiast Zieloni po tym zwycięstwie awansowali na szóstą pozycję, która daje prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Jedynego gola w dzisiejszym spotkaniu zdobył Leandro wykorzystując rzut karny w osiemdziesiątej szóstej minucie. Dla Brazylijczyka jest to piąty ligowy gol w bieżących rozgrywkach. Goście mogli kończyć spotkanie w dziesięciu, gdyż w osiemdziesiątej dziewiątej minucie Sobociński sfaulował wychodzącego sam na sam Podlińskiego, ale sędzia oszczędził młodego piłkarza i pokazał mu tylko żółtą kartkę.

Następne mecze oba zespoły zagrają w niedzielę. Podopieczni Wojciecha Stawowego podejmować będą Puszczę Niepołomice (8 miejsce), a Warchoły pojadą do Nowego Sącza, gdzie zmierzą się z czerwoną latarnią ligi, Sandecją.

18.11.2020, godz. 18:00 Radomiak Radom – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Leandro 86′ (k)
żółte kartki: Mateusz Bodzioch, Leandro – Adrian Klimczak, Kamil Dankowski, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński.

Radomiak: Mateusz Kochalski – Mateusz Cichocki, Maciej Świdzikowski,  Mateusz Bodzioch, Miłosz Kozak, Michał Kaput, Meik Karwot, Damian Gąska (86. Mateusz Lewandowski), Adam Banasiak, Karol Angielski (81. Karol Podliński), Leandro.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (46. Maciej Wolski), Pirulo,. Antonio Domínguez, Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak, Michał Trąbka, Samu Corral (72. Łukasz Sekulski).

sędziował Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.