Liga Narodów: Rosjanie rozgromieni, zwycięstwa Belgii i Anglii
W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów Belgia przypieczętowała swój awans w starciu z Danią, z kolei Rosja walcząca o wejście do dywizji "A" wysoko przegrała z Serbią 0:5!
Anglia bez większych problemów poradziła sobie ze słabą Islandią, która przegrała wszystkie swoje mecze w Lidze Narodów. Z zerowym dorobkiem spadają niżej gdzie będą szukać okazji na odbudowanie swojej formy. Z kolei Belgia w bezpośrednim starciu z Danią zapewniła sobie awans do fazy play-off, gdzie powalczą o puchar Ligi Narodów. O zwycięstwie zadecydowały gole Romelu Lukaku, Kevina de Bruyne oraz Youriego Tielemansa.
W drugiej grupie Polska przegrała 1:2 z Holandią po trafieniach Depay'a i Willanduma, jedynego gola dla naszej reprezentacji zdobył Kamil Jóźwiak. Z kolei Włochy dość pewnie pokonały Bośnię i Hercegowinę, która żegna się z dywizją "A". W niej zaś od następnego sezonu zagrają między innymi Czechy, które po golach Soucka i Ondraska wywalczyły awans. Ze szczęścia może się także cieszyć reprezentacja Węgier po udanych zawodach z Turcją. Dzięki wygranej 2:0 podopieczni Zoltana Gere wystąpią w następnej edycji w najwyższej klasie tych rozgrywek.
O sporym rozczarowaniu może mówić na pewno Stanisław Czerczesow i jego zawodnicy. Rosja poległa na stadionie w Belgradzie aż 0:5, a ewentualna wygrana dawałaby im awans do dywizji "A". Niestety zabrakło skutecznego wykończenia pod bramką Rajkovicia z czym problemu nie mieli Serbowie. Doskonale wyglądał duet Mladenović-Jović. Napastnik Realu Madryt wykorzystał dwa razy podanie od piłkarza Legii Warszawa i bez większych problemów wpisał się na listę strzelców. Sam Mladenović w drugiej połowie zdobył gola, który był gwoździe do trumny Rosjan.
W fazie play-off o trofeum Ligi Narodów powalczą Belgia, Francja, Hiszpania i Włochy. Zabrakło w tym gronie Portugalii, która przed rokiem jako pierwsza wygrała te rozgrywki. W swojej grupie ulegli Francuzom.
Poniżej zestawienie wyników dzisiejszych spotkań
⏰ RESULTS ⏰
🥳 Italy and Belgium reach finals!
🤔 Who impressed you on Wednesday? #NationsLeague
— UEFA EURO 2024 (@EURO2024) November 18, 2020
💫 THE FINAL FOUR 💫
🇮🇹 Italy
🇧🇪 Belgium
🇫🇷 France
🇪🇸 Spain #NationsLeague finals set! Who ya got? 🤔— UEFA EURO 2024 (@EURO2024) November 18, 2020
-

AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-

Rozgrywki reprezentacyjneLiga Narodów: Hiszpania melduje się w półfinale. Przesądziły rzuty karne (WIDEO)Karolina Kurek / 23 marca 2025, 23:29
-

Rozgrywki reprezentacyjneOficjalnie: Pau Cubarsi opuszcza zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii

Victoria Gierula / 21 marca 2025, 18:36
-

AktualnościLiga Narodów: Holandia remisuje z Hiszpanią. Niemcy wygrywają na San Siro (BRAMKI Z WSZYSTKICH MECZÓW)Michał Szewczyk / 20 marca 2025, 23:03
-

Ligi zagraniczneOficjalnie: Bogusz zagra dla meksykańskiego klubu

Kamil Gieroba / 25 stycznia 2025, 22:36
-

AktualnościFinał Superpucharu Hiszpanii: Barcelona rozjeżdża Real, mnóstwo goli. Czerwona kartka Szczęsnego, bramka Lewandowskiego (WIDEO)Karol Świderek / 12 stycznia 2025, 23:25









































