Liga Narodów: Hiszpan arbitrem głównym spotkania Polski z Włochami

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski przed meczem Polska - Macedonia Północna / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Przed reprezentacją Polski dwa bardzo istotne mecze w ramach Ligi Narodów. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami. Każdy z tych pojedynków będzie kapitalną okazją na sprawdzenie formy najważniejszych graczy. Portal 90.minut poinformował o arbitrze starcia z włoską kadrą.

Niedzielny mecz “Biało – Czerwonych” poprowadzi Pan Jose Maria Sanchez Martinez. Hiszpan jest arbitrem, który z każdym sezonem otrzymuje coraz ambitniejsze wyzwania od najważniejszych organizacji piłkarskich. Oprócz stałej pracy w hiszpańskiej Ekstraklasie, mogliśmy go także oglądać, między innymi, w europejskich pucharach. 37-latek w kampanii 2019/20 był rozjemcą trzech pojedynków w Lidze Europy. Do najistotniejszych punktów CV zainteresowanego należy z wielką pewnością zaliczyć rozstrzyganie dwóch potyczek Super Copa (2017/18 oraz 2019/20). W niedawno rozpoczętym sezonie piłkarskim, pełnił funkcję sędziego głównego w trzech bataliach LaLiga.

Wszyscy liczymy na dobrą formę Polaków. Jerzy Brzęczek i jego piłkarze spróbują zrehabilitować się w oczach kibiców, po słabej grze we wrześniu. Ówczesne występy nie mogły w żadnym stopniu ukontentować fanów futbolu. Na sześć możliwych punktów do zgarnięcia, nasza drużyna zgromadziła trzy.

Źródło: portal 90minut, portal Transfermarkt, własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.