Liga Narodów: Hat-trick Cristiano Ronaldo i awans Portugalii

W historycznym turnieju finałowym Ligi Narodów Dywizji A, reprezentacja Portugalii pokonała kadrę Szwajcarii (3:1) w Porto.

Gospodarze turnieju okazali się najlepsi w grupie, w której znaleźli się Włosi oraz Polacy. Natomiast Szwajcarzy w pokonanym polu pozostawili Belgów oraz Islandczyków. Szczególne starcie było dla Cristiano Ronaldo, który wcześniej miał okazji, by pomóc swoim kolegom w Lidze Narodów.

Mistrzowie Europy od samego początku zdecydowanie zaatakowali gości, którzy często mylili się w defensywie. Jednak, to Xherdan Shaqiri już w trzeciej minucie był bliski, by otworzyć wynik, lecz świetnie zachował się Rui Patricio, który skrócił kąt i wybił futbolówkę. W 25. minucie Cristiano Ronaldo udowodnił, że prawie rok bez gola zdobytego w kadrze, to za wiele. Portugalczyk podszedł do piłki ustawionej około 25 metra i technicznym uderzeniem nad murem pokonał bezradnego Yanna Sommera. Gospodarze nie mieli zbyt wielkiej przewagi, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Do przerwy Haris Seferović mógł doprowadzić do remisu, ale piłka ostatecznie odbiła się od poprzeczki.

W drugiej połowie Felix Brych podjął mocno kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla Szwajcarów. Z jedenastu metrów nie pomylił się Ricardo Rodriguez. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Cristiano Ronaldo wykorzystał podanie od Bernardo Silvy. W ostatniej minucie zawodnik Juventusu Turyn zapisał na swoim kocie hat-tricka.