Puchar Polski: Zagłębie gra dalej

Martin Sevela

Mat.Pras./Zagłębie Lubin

W zaległym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, Zagłębię Lubin pokonało po dogrywce Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:1).

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy poczekać ponad godzinę. W 63. minucie Podbeskidzie na prowadzenie wyprowadził Serhij Miakuszko, którzy wykorzystał rzut karny. Zagłębie do wyrównania doprowadziło kwadrans później. “11” na bramkę zamienił Dejan Drazić.

Pięć minut po rozpoczęciu dogrywki goście objęli prowadzenie. Wrzutkę z lewej flanki w pole karne gospodarzy odebrał Lorenco Simic i skierował futbolówkę po rykoszecie do siatki. Zagłębie nie cieszyło się długo z prowadzenia. Siedem minut później drugą bramkę w tym meczu zdobył Serhij Miakuszko, który ponownie trafił do siatki z rzutu karnego. W 106. minucie Zagłębie ponownie wyszło na prowadzenie. Do siatki przeciwnika trafił Samuel Mraz, który otrzymał podanie na dwunasty metr od Drazicia. Sześć minut później wynik meczu ustalił Dejan Drazic. Serb pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, 01.12,.2020, Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin 2:4 (0:0, 1:1)

63. Miakushko (kar.), 102. Miakushko (kar.) – 78. Drazić (kar.), 95. Simic, 106. Mraz, 112. Drazić (kar.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Gutowski, Komor, Bashlai, Rundić, Miakushko (112. Sierpina), Bieroński (66. Sitek), Ubbink (74. Nowak), Kocsis, Marzec (66. Rzuchowski), Roginić (112. Martin)

Zagłębie Lubin: Forenc – Chodyna (89. Bednarczyk), Simić, Guldan, Balić, Bashkirov, Poręba, Żubrowski, Szysz, Drazić, Sirk (64. Mraz)

Żółte kartki: 6. Kocsis (POD), 47. Bashlai (POD), 84. Rundić (POD) – 52. Drazić (ZAG), 65. Guldan (ZAG), 90+2. Balić (ZAG), 101. Żubrowski (ZAG)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)