Robert Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zawodnicy AEK Ateny niewiele mieli do powiedzenia w środowy wieczór na Allianz Arena. Wystarczy podkreślić, że oddali zaledwie jeden strzał na bramkę Bayernu Monachium.

“Bawarczycy” zdecydowanie zdominowali mecz, a bohaterem spotkania był Robert Lewandowski. Polski napastnik najpierw umieścił piłkę w siatce w 30. minucie, trafiając celnie z rzutu karnego. Po raz drugi pokonał Wasiliosa Barkasa w 71. minucie. Wtedy pewnie wykończył akcję po rzucie rożnym. Dla Lewandowskiego był to setny mecz w europejskich pucharach. Bayern, podobnie jak w Atenach, wygrał 2:0.

Bayern Monachium – AEK Ateny 2:0 (1:0)

Lewandowski 30′ i 71′

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Müller, Javi Martínez, Goretzka – Gnabry (87. Sanches), Lewandowski (90+1. Wagner), Ribéry (84. Rafinha).

AEK Atény FC: Barkas – Bakakis, Lampropoulos, Chygrynskiy, Ćosić, Hult – Galanopoulos (78. Galo), Simões, Alef (67. Morán) – Ponce, Mantalos (C) (79. Boyé).