Liga Mistrzów: Real rozgromił Victorię Pilzno aż 5:0!

goal.com

W ramach czwartej kolejki Ligi Mistrzów Victoria Pilzno podejmowała Real Madryt. Królewscy nie dali szans gospodarzom pokonując ich aż 5:0. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Karim Benzema, dodatkowo na listę strzelców wpisali się Casemiro, Gareth Bale oraz Toni Kroos.

Real zaczął to spotkanie w takim samym stylu w jakim prezentował się w ostatnim czasie. Błędy w polu karnym gości sprawiały, że Victoria tworzyła sobie coraz więcej szans. W pierwszej z nich piłka po strzale Aleša Čermáka odbiła się od Nacho i na szczęście dla Królewskich obiła poprzeczkę. Chwilę później w akcji pomiędzy Ramosem, a Havelem kapitan Realu celowo uderzył swojego przeciwnika łokciem w twarz. Arbiter powinien wyrzucić obrońcę Królewskich z boiska, lecz nie zdecydował się nawet na pokazanie żółtego kartonika. Pomimo tego Victoria prezentowała się naprawdę dobrze. Nie była jednak świadoma co ich czeka za kilkanaście minut. W 21. minucie Karim Benzema w pojedynkę ograł defensorów gospodarzy i z łatwością pokonał Aleša Hruške. Dwie minuty później było już 0:2. Piłkę w siatce umieścił Casemiro. Real całkowicie przejął inicjatywę w tym meczu, tworzyli sobie kolejne okazje na podwyższenie wyniku. W 37. Gareth Bale zgrał piłkę Karimowi Benzemie, a ten bez najmniejszych problemów zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się także wyżej wspomniany Bale. Wykorzystał dośrodkowanie Sergio Reguilóna, gdzie potem oddał płaski strzał po ziemi, z którym nie poradził sobie golkiper gospodarzy. Do przerwy 0:4.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Scenariusz podobny do tego co widzieliśmy w pierwszych 45. minutach. Dwukrotnie na ciężką próbę został wystawiony Thibaut Courtois. Belg jednak wyszedł z tych konfrontacji zwycięsko. Nie można było odmówić Victorii walki i zaangażowania, dążyli do strzelenia gola honorowego. Brakowało im jednak skuteczności. Pod bramką Courtois piłkarze z Pilzna zupełnie tracili pomysł na zakończenie akcji. Real jednak nie składał broni. Santiago Solari widząc wynik postanowił dać szansę młodym zawodnikom, aby ci ogrywali się w pierwszym zespole, zasmakowali klimatu Ligi Mistrzów. W 67. minucie Vinicius Junior wyszedł z kontrą w kierunku bramki Hruški. W ostatniej chwili podał do Toniego Kroosa, a ten pięknym technicznym strzałem pokonał czeskiego golkipera. Do końca spotkania Real miał jeszcze kilka sytuacji, których nie udało się zamienić na bramki. Końcowy rezultat spotkania to 0:5.

7.11.2018, 4. kolejka Fazy Grupowej Ligi Mistrzów, Grupa G, Doosan Aréna, Pilzno

Victoria Pilzno – Real Madryt 0:5 ( 0:4 )

Karim Benzema 21′, 37′, Casemiro 23′, Gareth Bale 40′, Toni Kroos 67′

Victoria: Aleš Hruška – Radim Řezník, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský – Patrik Hrošovský, Roman Procházka – Milan Havel(Milan Petrzela 38′), Aleš Čermák(Tomas Horava 61′), Jan Kopic – Tomáš Chorý(Jakub Reznicek  80′)

Real: Thibaut Courtois – Álvaro Odriozola, Sergio Ramos(Javier Sánchez 59′). Nacho, Sergio Reguilón – Toni Kroos(Isco 73′), Casemiro, Dani Ceballos – Lucas Vázquez, Gareth Bale, Karim Benzema(Vinicius Junior 62′)

Żółte kartki: Nacho

Sędzia: Deniz Aytekin