Liga Mistrzów: Świetne spotkanie na Santiago Bernabeu

skysports.uk

W ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów, Real Madryt na Santiago Bernabeu pokonał Borussię Dortmund (3:2). Poza kadrą meczową BVB znalazł się kontuzjowany reprezentant Polski – Łukasz Piszczek.

Będąca w ogromnym kryzysie Borussia Dortmund była przed dzisiejszym pojedynkiem skazana na pożarcie. Już w 8. minucie Królewscy objęli prowadzenie. Znakomitą asystą popisał się Isco, a futbolówkę w siatce umieścił Borja Mayoral. Dla 20-letniego wychowanka Realu Madryt było to premierowe trafienie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Do historii tych rozgrywek zapisał się również Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przepięknie uderzył z dystansu, a Roman Burki nie miał żadnych szans na interwencję. 32-latek w obecnej edycji LM zdobywał bramkę w każdym meczu grupowym jako jedyny zawodnik w historii. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu urazu mięśniowego z boiska musiał zejść 24-letni Francuz Raphael Varane. Gola do szatni dla Borussii Dortmund zdobył niesforny w ostatnim czasie Pierre-Emerick Aubameyang, a asystę zaliczył Marcel Schmelzer.

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Pierre-Emerick Aubameyang, który fenomenalną podcinką pokonał Keylora Navasa. Po tej bramce wciąż mieliśmy ogromne emocje. Dopiero w 81. minucie Real Madryt ustalił wynik spotkania. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Lucas Vazquez. Chwilę wcześniej Cristiano Ronaldo wepchnął futbolówkę do siatki, lecz sędzia uznał, iż był na pozycji spalonej.