LM: Napoli odpada! Gol Zielińskiego nie pomógł

sscnapoli.it

Napoli przegrało z Feyenoordem Rotterdam 2:1 (1:1) i tym samym kończy swój udział w tej edycji Ligi Mistrzów. Strzelanie na The Koip rozpoczął Piotr Zieliński, ale potem decydujące bramki zdobyli Jørgensen oraz St. Juiste.

Podopieczni Maurizio Sarriego musieli wygrać z mistrzem Holandii i liczyć na zwycięstwo Manchesteru City, by awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Do wykonania zadania zabrali się błyskawicznie. W 2. minucie po dośrodkowaniu Diawary, Raul Albiol zgrał głową w stronę Driesa Mertensa. Belg został wyblokowany, ale do piłki dopadł Zieliński i zdobył swoją drugą bramkę w tej edycji Champions League. Feyenoordowi brakowało dyrygenta w środku pola, tempo akcji było zbyt jednostajne i gospodarze początkowo nie potrafili przebić się przez linię defensywną rywali. Neapolitańczycy w 18. i 19. minucie dwa razy byli niezwykle blisko powiększenia prowadzenia. Najpierw Mertens wymienił piłkę na jeden kontakt z Markiem Hamsikiem i w starciu sam na sam z Vermeerem “nastrzelił” bramkarza gości. Za chwilę, piłka po uderzeniu Callejona zatrzymała się przed linią, a do dobitki nie zdążył Hamsik. Od tego momentu przebudzili się piłkarze Feyenoordu i zaczęli grać płynnie i szybko w ataku pozycyjnym, na lewym skrzydle mocno aktywny był 18 – letni Malacia. Pierwszy celny strzał gospodarzy od razu trafił do siatki. Berghuis kapitalnym dośrodkowaniem obsłużył Jørgensena, który po wyleczeniu kontuzji przywitał się z Ligą Mistrzów w najlepszy możliwy sposób po wyleczeniu kontuzji. Zaskoczone Napoli zostało przyparte do muru.
Niesieni dopingiem trybun The Koip, gracze Feyenoordu grali bardzo odważnie i ostatecznie mimo słabego początku zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę.

Motywacji Napoli nie powinno brakować, za to brakowało celnych strzałów i oblężenia pola karnego rywali. Pierwsze 15 minut poza groźnym wejściem Allana w pole karne, zdecydowanie do zapomnienia. Kolejne minuty nie zapowiadały poprawy sytuacji gości. Bezproduktywnie wymieniali piłkę, żaden z graczy nie dał sygnału do ataku całą drużyną. Jednocześnie Feyenoord nie zostawiał podopiecznym Sarriego wiele swobody i za każdym razem, gdy przejęli futbolówkę starali się przy niej utrzymać jak najdłużej. Piotrowi Zielińskiemu, nie można odmówić starań i ambicji, ale pierwsza połowa była w jego wykonaniu zdecydowanie lepsza. Jego podkręcony strzał z 74. minuty niestety minął prawy słupek bramki Vermeera. Siedem minut przed końcem boisko z powodu drugiego “żółtka” mecz przedwcześnie zakończył Tony Vilhena. Piłkarze Sarriego zostali ukarani za bezbarwną postawę w drugiej odsłonie. W doliczonym czasie gry, St. Juste dołożył umiejętnie głowę i pokonał bezradnego Reinę.

Napoli czekają teraz występy w Lidze Europy. Feyenoord, dzięki tym trzem punktom uniknął niechlubnego miejsca wśród 20 zespołów, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie zdobyły nawet punktu.