Liga Mistrzów: Skromne zwycięstwo Atletico

Atletico Bayer Herrera

W meczu 3. kolejki grupy D rozgrywek Ligi Mistrzów Atletico Madryt skromnie pokonało niemiecki Bayer 04 Leverkusen 1:0 po trafieniu Alvaro Moraty.

W pierwszych fragmentach spotkania Atletico zdecydowanie przycisnęło przyjezdnych i kilkukrotnie stwarzało zagrożenie pod ich bramką. Już w 4′ minucie nieprzepisowe zagranie w polu karnym gości reklamował Diego Costa, lecz arbiter pozostał niewzruszony. Z czasem zapał “Rojiblancos” nieco ostygł, a co głosu doszli zawodnicy Bayeru, którzy pokazali, że mimo dotychczasowych dwóch porażek nie będą dziś chłopcami do bicia.

W 9′ minucie z dystansu próbował Baumgartlinger, z kolei kilka chwil później przed szansą stanął Bellarabi, lecz obie próby nie zakończyły się celnym uderzeniem.

Po kwadransie gry boisko opuścić musiał Jose Gimenez, którego kontuzja wykluczyła z dalszej kontynuacji pojedynku.

Choć z perspektywy widza mecz był niezwykle intensywny, żadna z ekip nie była w stanie realnie zagrozić bramce rywala. Na przełomie pierwszej godziny gry kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano byli świadkami zaledwie jednego celnego uderzenia, co nie mogło przełożyć się na pozytywny rezultat dla którejkolwiek ze stron.

Gospodarze przełamali niemoc strzelecką dopiero w 78′ minucie, kiedy to Alvaro Morata, który notabene pojawił się na murawie przed kilkoma minutami, skutecznym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Renana Lodiego z lewej flanki, dając tym samym prowadzenie gospodarzom.

Po tej sytuacji “Aptekarze” rzucili się do odrabiania strat. O ile desperackie dogrania na wysokość szesnastki okazały się nieskuteczne, tak sytuacja Kevina Vollanda z doliczonego czasu gry mogła odmienić losy spotkania. 27-latek idealnie przyjął dograną w jego kierunku futbolówkę i stanął przed szansą doprowadzenia do wyrównania, lecz koniec końców jego uderzenie zostało zablokowane ofiarnym wślizgiem przez defensywę Atletico.

Kolejne ataki również nie przyniosły oczekiwanych efektów, a po chwili sędzia główny finalnie zakończył widowisko. Po trzech kolejkach podopieczni Petera Bosza mają na koncie trzy porażki, z kolei “Rojiblancos” z 7 oczkami na koncie meldują się na fotelu lidera grupy D.

22.10.2019, 3. kolejka Ligi Mistrzów – Wanda Metropolitano (Madryt)

Atletico Madryt – Bayer 04 Leverkusen 1:0 (0:0)

Alvaro Morata 78′

Atletico: Oblak – Trippier, Gimenez (Hermoso 15′), Felipe, Renan Lodi – Koke (Morata 70′), Herrera, Thomas, Saul – Correa (Lemar 62′), Diego Costa

Bayer: Hradecky – Weiser, Tah, Sven Bender (Dragovic 90+2′), Lars Bender – Bellarabi, Baumgartlinger, Demirbay (Alario 84′), Amiri – Volland, Havertz (Paulinho 76′)

Żółte kartki: Koke 54′ – Bellarabi 38′

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia)