Liga Mistrzów: Lewandowski znów trafia do siatki! Pogrom Chelsea i skromne zwycięstwo Juventusu

Bayern

Na Estádio da Luz Benfica mierzyła się Bayernem Monachium w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Bawarczycy wysoko ograli Portugalczyków, wszystkie gole padły dopiero w ostatnich 20. minutach gry.

Bayern był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, lecz na potwierdzenie swojej dominacji musiał długo poczekać. W pierwszej połowie Robert Lewandowski znalazł sposób na pokonanie Odysseasa Vlachodimosa, jednak gol ten nie został uznany. Po przerwie miała miejsce podobna sytuacja. Do siatki trafił Thomas Muller, lecz jego trafienie zostało anulowane z powodu pozycji spalonej. Do przełamania doszło dopiero w 70. minucie, kiedy to Leroy Sane posłał futbolówkę do siatki z rzutu wolnego. Niedługo później gola samobójczego zdobył Everton, chciał ratować sytuację, lecz jego podbicie głową zadecydowało o tym, że piłka wpadła do siatki. Nie mogło także zabraknąć tego, by na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak wykorzystał podanie od Sane i kopnął futbolówkę do pustej siatki. Wynik meczy ustalił Sane w 84. minucie. Niemiec zatem brał udział we wszystkich zdobytych dla Bayernu golach!

W innych spotkaniach Chelsea mierzyła się Malmo, zaś Zenit w Sankt Petersburgu podejmował Starą Damę. Podopieczni Tomasa Tuchela w takim samym stosunku jak Bayern Benficę ograli Szwedów 4:0! Strzelanie rozpoczął w 9. minucie Andreas Christensen, zaś kilka chwil później prowadzenie podwyższył Jorginho, który pewnie wykorzystał rzut karny. Tuż po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, a wynik ustalił Jorginho – ponownie gol z rzutu karnego. Z kolei Juventus do samego końca walczył o komplet punktów z Zenitem. Cel ten udało się zrealizować, a jedynego gola w 86. minucie zdobył Dejan Kulusevski. Tym samym Stara Dama podtrzymała pierwsze miejsce w grupie, tuż za nią znajdują się The Blues.