Liga Mistrzów: Sensacja! Manchester United uległ Turkom

Manchester United/ Sky/ Getty Images

İstanbul Başakşehir pokonał Manchester United 2:1 i tym samym zdobył pierwsze punkty w tej edycji Champions League. “Czerwone Diabły” zaś pierwszy raz nie zdobyły kompletu “oczek” w fazie grupowej 2020/21.

W 10. minucie, piłka po strzale Luke’a Shawa minęła bramkę İstanbulu. Odpowiedź gospodarzy była wręcz zabójcza. Katastrofalne ustawienie podopiecznych Ole Gunnara Solskajera wykorzystał Demba Ba i bez problemu pokonał Dean’a Hendersona w sytuacji sam na sam. “Czerwone Diabły” w kolejnych fragmentach nie bardzo miały pomysł na zdetronizowanie defensywy tureckiej ekipy. W 32. minucie, Danijel Aleksić uderzył głową wprost w Hendersona. Następnie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Idealne podanie otrzymał Edin Višća i pewnym strzałem wykończył akcję. Chwilę później Manchester United złapał kontakt; perfekcyjną wrzutkę Luke’a Shawa wykończył Anthony Martial.

W drugiej odsłonie Manchester United zaczął zyskiwać przewagę, a İstanbul Başakşehir wycofał się i liczył na kontrataki. W 56. minucie, Mert Günok znakomicie obronił próbę Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Ekipa z Old Trafford wykonywała sporo rajdów i nieudanych dośrodkowań – nie przynosiło to żadnych efektów. Wycofany Başakşehir umiejętnie odpierał ataki “Czerwonych Diabłów”. Nie pomogli piłkarze wprowadzeni z ławki – między innymi Paul Pogba, Mason Greenwood i Edinson Cavani. W końcówce było blisko bramki samobójczej i remisu, lecz piłka nie znalazła się w siatce gospodarzy.

04.11.2020r, 3. kolejka UEFA Champions League, Başakşehir Fatih Terim Stadium (Instanbul)

Instanbul BB 2:1 Manchester United (2:1)

Demba Ba 12′, Edin Visca 40′, Anthony Martial 43′.

Basaksehir Stambuł: Mert, Rafael, Skrtel, Epureanu, Mbombo, Aleksic, İrfan (Ponck 90′), Berkay (Topal 87′), Visca, Deniz, Demba Ba (Gulbrandsen 80′).

Manchester United: Henderson, Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 76′), Tuanzebe (McTominay 46′), Maguire, Shaw, Matić, Van de Beek (Pogba 61′), Mata (Cavani 61′), Fernandes, Rashford (Greenwood 76′), Martial.

Żółte kartki: Tuanzebe, Skrtel.