Liga Mistrzów: RB Salzburg wskakuje na fotel lidera grupy G

Salzburg

OneFootball

RB Salzburg pokonało VfL Wolfsburg 3:1. Dwoma golami popisał się Noah Okafar. Dzięki kolejnym zdobytym trzem punktom Austriacy zajmują pierwsze miejsce w grupie G.

Salzburg zdobył gola już w trzeciej minucie meczu, czym ustawił sobie całe spotkanie. Autorem trafienia był Karim Adeyemi. Młody Niemiec od długiego czasu pokazuje swoje wysokie umiejętności. 19-latek niedawno zaliczył debiut dla seniorskiej reprezentacji swojego kraju i w tym samym spotkaniu zdobył nawet gola. Obecnie ma już na koncie 3. występy dla kadry Niemiec.

VfL Wolfsburg zdołał wyrównać w 15. minucie, ale to na gospodarzy meczu było zdecydowanie za mało, To oni dominowali od początku do końca, czego potwierdzeniem są dwie bramki w drugiej połowie spotkania. Autorem obu był wspomniany we wstępie Noah Okafor. Szwajcar regularnie w ostatnim czasie trafia do siatki rywala w lidze i w pucharach, więc jego wyborna dyspozycja strzelecka dziwić nie może.

RB Salzburg z siedmioma punktami na koncie jest liderem grupy G. Wiemy, że pozostanie nim najdalej do następnej kolejki Ligi Mistrzów, bo druga Sevilla ma oczek zaledwie dwa.

RB Lipsk – VfL Wolfsburg 3:1 (1:1)

Bramki: 3′ Adeyemi, 65′ Okafor, 77′ Okafor – 15′ L. Nmecha

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Kristensen, Onguéné, Wöber (72′ Bernardo), Ulmer (86′ Guindo) – Aaronson, Camara (66′ Capaldo) – Sučić, Seiwald – Okafor (86′ Šimić), Adeyemi (86′ Adamu).

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (70′ Otávio) – Vranckx, Arnold – Baku (70′ F. Nmecha), Lukebakio, Steffen – L. Nmecha.

Kartki: 19′ Camara (SLZ), 87′ Capaldo (SLZ) – 47′ Mbabu (WOF), 84′ Arnold (WOF)

Sędziowie: D. Orsato – A. Giallatini, F. Preti