Liga Mistrzów: RB Lipsk na łopatkach, Czerwone Diabły zdeklasowały rywala

Greenwood

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester United mierzył się z RB Lipsk. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy (5:0).

Pierwszą klarowną sytuację w tym spotkaniu wypracowali sobie gospodarze. Po błędzie obrońcy Lipska, piłka trafiła pod nogi Masona Greenwooda, a ten obsłużył prostopadłym podaniem Anthony’ego Martiala. Francuz podjął złą decyzję i popsuł całą akcję, niecelnie podając w pole karne. W 21. minucie na prowadzenie wyszedł Manchester United. Paul Pogba posłał piłkę w kierunku Masona Greenwooda, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Zespół gości przyspieszył tempo po straconej bramce. Raz po raz przedzierali się pod szesnastkę Manchesteru, lecz za każdym razem brakowało dokładności.

Początek drugiej części spotkania był wyrównany, obie drużyny naprzemiennie szukały swoich szans, lecz nie potrafiły poradzić sobie z  defensywą rywala. W 65. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Ibrahima Konate. Francuz główkował z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz fenomenalna interwencja De Gei uratowała gospodarzy. 10 minut później Manchester United podwyższył prowadzenie. Marcus Rashford wyszedł na czystą pozycję po świetnym podaniu Paula Pogby i beż żadnego problemu pokonał Gulacsiego. Nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienie, ponieważ minęły zaledwie dwie minuty, a bramkarz gości znów musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Sprawcą całego zamieszania znowu super-rezerwowy Marcus Rashford. Anglik z dziecinną łatwością minął Dayota Upamecano, po czym oddał pewne uderzenie i nie dał żadnych szans golkiperowi. W 86. minucie Matej Jug podyktował jedenastkę, ponieważ nieprzepisowo zatrzymywany był  Anthony Martial. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i z zimną krwią wykorzystał okazję. To nie był koniec strzelania w tym meczu, w doliczonym czasie gry ostatnią bramkę tego spotkania zdobył Marcus Rashford. To pierwszy hat-trick Rashforda w pierwszej drużynie Manchesteru United!

28.10.2020, 2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Old Trafford (Manchester)

Manchester United – RB Lipsk 5:0 (1:0)

Greenwood 21′, Rashford 76′ 78′, Martial 86′, Rashford 90+2

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Tuanzebe 81′), Lindelöf, Maguire (C), Shaw – N. Matić (McTominay 63′), Fred – Greenwood (Rashford 63′), P. Pogba (Cavani 81′), van de Beek (Fernandes 70′) – Martial

RB Lipsk: Gulácsi (C) – Henrichs (Sabitzer 63′), Konaté, Upamecano, Halstenberg – Kampl (Kluivert 76′)– Nkunku (Sorloth 65′), Olmo, Forsberg, Angeliño – Y. Poulsen

Żółte kartki: Matic – Henrichs, Kluivert, Sabitzer

Sędzia: Matej Jug