Oficjalnie: Dwóch podstawowych bramkarzy Bayernu Monachium z nowymi kontraktami

Źródło: https://twitter.com/FCBayernEN

Bayern Monachium ogłosił jednocześnie, że Manuel Neuer i Sven Ulreich przedłużyli swoje kontrakty do 2025 roku.

Obaj otrzymali roczne umowy, ponieważ w Bayernie powszechna jest polityka przedłużania kontraktów tylko o rok z zawodnikami powyżej 30 roku życia. Dyrektor sportowy Christoph Freund powiedział o przedłużeniu kontraktów obu zawodników:

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Manuel i Sven będą z nami po zakończeniu obecnego sezonu. Razem z Danielem Peretzem tworzą zespół bramkarzy, który nie ma sobie równych. Ich jakość jest sportowa i ludzka, a ich praca zespołowa jest niezwykła. Manuel jest naszym kapitanem i najlepszym bramkarzem na świecie od wielu lat. Przeniósł grę bramkarzy na nowy poziom i jest w tradycji wielkich bramkarzy FC Bayern, takich jak Sepp Maier i Oliver Kahn. Sven imponująco udowodnił swoją klasę, nie tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy Manuel leczył kontuzję. Ponadto, dzięki swojej cichej i otwartej naturze w kabinie, jest ważnym elementem naszej szatni – zaznaczył Freund.

Neuer niedawno powrócił do gry po złamaniu nogi i tak skomentował odnowienie umowy:

– Cieszę się, że zostaję z FC Bayern na kolejny rok. Po długiej kontuzji znów jestem w pełni sił. Naprawdę lubię być na boisku z tą drużyną. Jestem przekonany, że razem z fanami możemy osiągnąć nasze wielkie cele w ciągu najbliższych kilku lat – i oczywiście obejmuje to finał Ligi Mistrzów 2025 w Monachium. Wiedząc, że Sven będzie dalej u mojego boku, będzie to jeszcze piękniejsze.

Zawodnik dołączył do Bayernu w 2011 roku z Schalke i od tego czasu jest niekwestionowanym numerem jeden. Podczas swojego pobytu w Bawarii wygrał wszystko, co było do wygrania, a w czasach swojej świetności był najlepszym bramkarzem na świecie.

Z kolei zastępujący Neuera Ulreich powiedział:

– Kiedy przyszedłem do FC Bayern ze Stuttgartu w 2015 roku, nigdy nie myślałem, że zostanę tu tak długo. Teraz przedłużyłem kontrakt do 2025 roku i nadal będę robił co w mojej mocy, aby osiągnąć nasze cele. Z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę z Manuelem, a także Danielem Peretzem i naszym trenerem bramkarzy Michaelem Rechnerem. Od dawna łączy mnie z Manuelem coś więcej niż pasja do piłki nożnej, jesteśmy przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.