Liga Mistrzów: Pogrom w Kijowie

facebook.com

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Borussia Monchengladbach rozbiła na wyjeździe ukraiński Szachtar Donieck aż 0:6 (0:4).

Borussia Mönchengladbach swój wielki marsz po zwycięstwo rozpoczęła w 8. minucie meczu, kiedy to perfekcyjne podanie w pole karne Stefana Lainera wykończył niezawodny Alassane Plea. Dziewięć minut później pechową interwencją popisał się obrońca gospodarzy Valeriy Bondar, pakując piłkę do własnej siatki. Po 26. minutach gry Borussia prowadziła już 0:3. Widowiskowym strzałem z dystansu w lewy róg bramki popisał się Plea, zdobywając tym samym drugą bramkę w tym meczu. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Ramy Bensebaini, który rzucił się na piłkę pozostawioną w polu karnym i strzałem w środek bramki pokonał Trubina.

Po przerwie Niemcy dołożyli kolejne dwa trafienia. W 65. minucie Lars Stindl pięknym strzałem za pola karnego pokonał Trubina, który nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry klasyczny Hat-trick skonstruował Alessane Plea, pokonując bramkarz bez najmniejszych problemów w sytuacji sam na sam. Finalnie, Borussia rozbiła rywala aż 6:0, notując tym samym jedno z największych zwycięstw w historii Ligi Mistrzów.