Liga Mistrzów: Niespodzianka w Porto, Barcelona zgodnie z planem

W środowy wieczór doszło do dwóch kolejnych meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. W obydwóch meczach padły po cztery gole. W Porto gospodarze pokonali 3:1 Bayern, a tym samym wynikiem Barcelona zwyciężyła z PSG na wyjeździe.

Dla Paryżan mecz z Barceloną od samego początku nie układał się po ich myśli. Już w 18′ minucie Lionel Messi wykorzystał błąd w defensywie PSG i świetnie zagrał do Neymara, który wpakował piłkę do siatki. Stracona bramka źle podziałała na gospodarzy, a do tego stracili swojego kapitana – Thiago Silvę, który ucierpiał po jednym ze starć z zawodnikiem rywali. Do końca pierwszej połowy nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Pokarał ich za to na początku drugiej części gry Luis Suarez, który dwukrotnie pokonał Salvatore Sirigu. Wydawało się, że już nic nie uratuje tej złej sytuacji, ale nieco nadziei w serca Francuzów wlał Gregory van der Wiel w 82′ minucie. Trudno wierzyć jednak, by na Camp Nou w rewanżu Barcelona dała sobie wydrzeć awans.

Paris Saint-Germain – FC Barcelona 1:3 (0:1)
0:1 – Neymar 18′
0:2 – Suarez 67′
0:3 – Suarez 79′
1:3 – van der Wiel 82′

PSG: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, Silva (21′ Luiz), Maxwell – Rabiot (65′ Lucas), Cabaye, Matuidi – Lavezzi, Cavani, Pastore.

Barcelona: ter Stegen – Montoya (80′ Adriano), Pique, Mascherano, Alba – Rakitić (74′ Mathieu), Busquets, Iniesta (53′ Xavi)  – Messi, Suarez, Neymar.

Żółte kartki: Cabaye (PSG) oraz Pique, Messi (Barcelona).

Sędzia: Mark Clattenburg (Anglia).

Na Estadio Dragao było ciekawie od samego początku meczu. Już na starcie Manuel Neuer sfaulował Jacksona Martineza tak, że mógł dostać nawet czerwoną kartkę. Sędzia okazał się jednak “łaskawy” i pokazał tylko żółty kartonik i podyktował rzut karny, który wykorzystał Ricardo Quaresma. Ten wieczór należał do byłego piłkarza Barcelony i Interu Mediolan, który przypomniał się fanom Ligi Mistrzów strzelając kilka minut później drugą bramkę. Bramkę kontaktową strzelił dla Bayernu Thiago Alcantara i wydawało się, że będzie jeszcze trochę emocji w tym meczu. Kropkę nad i postawił jednak Jackson Martinez. Rewanż na Allianz Arena zapowiada się interesująco.

FC Porto – Bayern Monachium 3:1 (2:1)
1:0 – Quaresma (k.) 3′
2:0 – Quaresma 10′
2:1 – Thiago 28′
3:1 – Martinez 65′

Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Sandro – Herrera, Casemiro, Torres (75′ Neves) – Quaresma (85′ Evandro), Martinez, Brahimi (79′ Hernani).

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Bernat – Lahm, Alonso (74′ Badstuber), Thiago – Mueller, Lewandowski, Goetze (56′ Rode).

Żółte kartki: Casemiro, Sandro, Danilo (Porto) oraz Neuer, Bernat, Lahm, Rode (Bayern).

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).