Parma sprowadzona na ziemie

W zaległym spotkaniu 25 Kolejki Serie A Genoa zwyciężyła Parmę 2:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Falque i Pavoletti sprowadzając na ziemie piłkarzy gości, którzy byli nie pokonani od trzech spotkać i odnieśli dwa zwycięstwa.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 14 minucie po ładnej akcji Marco Borriello i strzale Iago Falque. Zawodnik Genoi zdecydował się na strzał bez przyjęcia, czym zaskoczył bramkarza Parmy Mirante.

Do końca pierwszej połowy zawodnicy nie popisali się zbytnią aktywnością i wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie goście nie mieli już za dużo do powiedzenia ponieważ to piłkarze Genoi częściej zagrażali bramce Parmy. Ciekawie było w 72 minucie, kiedy to z rzutu wolnego ponownie swoich sił próbował Falque tym razem myląc się nieznacznie, oraz chwile później za sprawą Kucki, którego strzał świetnie obronił Mitrante.

W końcu liczba sytuacji przekuła się na drugą bramkę, którą zdobył Diego Perotti, w sytuacji sam na sam nie pomylił się wyprowadzając tym samym gospodarzy na prowadzenie 2:0.

Genoa zwyciężyła Parmę 2:0, dopisując do swego dorobku kolejne 3 punkty i windując się tym samym na 7 miejsce w ligowej tabeli.

Genoa  – Parma 2:0 (1:0)
1:0 Falque 14′
2:0 Pavoletti 76′

Żółte kartki: Roncaglia, Falque, Kucka – Lila, Belfodil, Nocerino, Jorquera, Lucarelli

Genoa: Lamanna – Roncaglia, Burdisso, De Maio – Tambe (61. Kucka), Rincon, Bertolacci (82. Mandragora), Bergdich – Falque, Borriello (17. Pavoletti), Perotti

Parma: Mirante – Feddal, Lucarelli, Santacroce (51. Cassani) – Lila (80. Mauri), Ghezzal, Lodi (64. Jorquera), Nocerino, Gobbi – Varela, Belfodil