Piłkarze Lyonu zgodnie z planem wygrali na swoim stadionie z Bastią 2:0. Dzięki zdobytym trzem punktom piłkarze Huberta Fourniera przesunęli się na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Olympique Lyon przystąpił do tego meczu  w roli faworyta. Nie zawiedli oni swych kibiców i od pierwszych minut przejęli inicjatywę w całym spotkaniu. Decydujące rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnim kwadransie meczu.

W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, ale żadna nie skończyła się bramką. W szóstej minucie przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Lacazette, ale jego strzał wybronił Areola. Bramkarz gości był najjaśniejszą gwiazdą swojej drużyny. W końcowej części pierwszej połowy obronił strzały między innymi N’Jie czy Fekira. Ostatecznie oba zespoły schodziły do szatnie przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszego gola kibice na stadionie Stade Gerland musieli czekać do 77 minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się wpuszczony chwilę wcześnie z ławki rezerwowych, Yattara, który mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza gości. W 85 minucie Lyon zdobył drugiego gola. Tym razem do siatki trafił lider strzelców Ligue 1, Alexandre Lacazette, który wykorzystał podanie N’Jie. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Zespół Huberta Fourniera triumfował 2:0 i ma teraz 64 pkt. – o dwa więcej niż Paris Saint-Germain. Mistrz Francji swój zaległy mecz rozegra dopiero 28 maja. Wówczas podejmie FC Metz.

Olympique Lyon – SC Bastia 2:0 (0:0)
1:0 Yattara 77′
2:0 Lacazette 85′

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, ŻK Umtiti, ŻK Kone, Dabo (39′ Zeffane), Tolisso, Ferri, Malbranque (63′ Grenier), Fekir (75′ Yattara), Lacazette,N’Jie

SC Bastia: Areola – Diakite, Peybernes, Modesto, Marange, Palmieri, Kamano, Gillet, Romaric (80′ Boudebouz), Danic (82′ Maboulou), Brandao