Liga Mistrzów: Liverpool i Atalanta grają dalej, Ajax i Midjtylland poza burtą

Atalanta

Ajax Amsterdam zremisował z Atalantą (0:0), a Liverpool zremisował na wyjeździe z FC Midjtylland (1:1). Takimi wynikami zakończyły się starcia grupy D w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Obie drużyny przed tym spotkaniem dzieliło zaledwie jedno oczko w grupowej tabeli. W lepszej sytuacji była więc Atalanta, ponieważ wystarczał jej tylko remis w dzisiejszym spotkaniu. W poprzednim meczu tych drużyn oglądaliśmy wiele sytuacji, a mecz cechował się wysoką intensywnością. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 pomimo tego, że zespół Ajaksu schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Dzisiejsze zawody bardzo różniły się od ostatniego spotkania tych dwóch drużyn. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Obie drużyny “badały” siebie nawzajem, brakowało bardziej zdecydowanych ataków. Drugie 45. minut wyglądało nieco lepiej, lecz nie można powiedzieć, że było to porywające widowisko. Gra gospodarzy posypała się w 79. minucie, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Gravenberch. Nie radził sobie Ajaksu grając w osłabieniu, co doprowadziło do tego, że 6 minut później padła bramka dająca zwycięstwo Atalancie. Katem gospodarzy okazał się Luis Muriel.

09.12.2020, 6.kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Johan Cruijff Arena (Amsterdam)

Ajax Amsterdam – Atalanta 0:1 (0:0)

Muriel 85′

AFC Ajax: A. Onana – Mazraoui, Schuurs, Lisandro Martínez, Tagliafico – Claassen, Labyad, Gravenberch – Antony, Brobbey, Tadić (C)

Atalanta: Gollini – Tolói, Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – A. Gómez (C), D. Zapata

Żółte kartki: Gravenberch

Sędzia: Carlos del Cerro Grande

09.12.2020, 6. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, MCH Arena (Herning)

W drugim spotkaniu tej grupy, FC Midtjylland niespodziewanie zremisowało z Liverpoolem. Pierwszą bramkę zdobyli goście już w 2. minucie spotkania. Wynik otworzył Mohamed Salah. Bramkę na wagę remisu dla gospodarzy zdobył Alexander Scholz.

FC Midtjylland – Liverpool 1:1 (0:1)

Salah 2′, Scholz 62′

FC Midtjylland: Hansen – D. Cools, Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Cajuste, Onyeka, Evander – Dreyer, Kaba, Mabil

Liverpool: Kelleher – Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, Tsimikas – Keïta, Diogo Jota, Clarkson – M. Salah, Minamino, Origi

Żółte kartki: Onyeka, Cools

Sędzia: François Letexier