Aubameyang ukarany grzywną. Powodem wpisy na portalach społecznościowych

Getty Images


Afrykańska Federacja Piłkarska ukarała napastnika Arsenalu grzywną w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów. Przyczyną takiej decyzji były wpisy 31-latka na portalach społecznościowych, które były według oficjeli obraźliwe i poniżające

Jednak o co dokładnie poszło? W listopadzie reprezentacja Gabonu, której kapitanem jest Aubameyang, rozegrała mecz z narodową drużyną Gambii. Było to spotkanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Pierwszy mecz, kiedy zespół napastnika Arsenalu pełnił rolę gospodarza, przebiegł bez najmniejszych problemów. Kiedy jednak Gabończycy przylecieli na rewanżowe spotkanie, zostali zatrzymani przez ochronę lotniska w Bandżulu. Miało to być spowodowane brakiem wypełnienia dokumentów dotyczących testów na obecność koronawirusa. Jednak te oskarżenia okazały się fałszywe, ponieważ wszystkie potrzebne informacje dotyczące zakażeń zostały udzielone w wyznaczonym czasie. Mimo tego reprezentacja Gabonu musiała zostać na lotnisku, od wieczora kiedy wylądowali, aż do siódmej rano. Warto przypomnieć, że to właśnie tego dnia, miał odbywać się mecz rewanżowy z Gambią.

Aubameyang postanowił nagłośnić całą sprawę. Tak wyglądał jeden z jego postów na portalu społecznościowym, dotyczący całego zajścia:

 – Niezła robota CAF (Afrykańska Federacja Piłkarska), to tak, jakbyśmy wrócili do lat 90. To nas nie osłabi, ale ludzie powinni wiedzieć, o tym co się tutaj wydarzyło, a CAF musi wziąć za to odpowiedzialność. Mamy 2020 roku i chcemy, aby Afryka się rozwijała, ale w ten sposób nigdzie nie dojdziemy – przy tym wpisie Gabończyk opublikował zdjęcie swoich kolegów z reprezentacji, którzy spali na podłodze lotniska w Bandżulu.

Do zachowania 51-krotnego reprezentanta Gabonu odniosła się Afrykańska Federacja Piłkarska. Tak wygląda fragment oficjalnego oświadczenia w tej sprawie:

 – Pan Pierre Emerick Emiliano Francois Aubameyang publicznie opublikował obraźliwe i poniżające materiały, które podważają honor i wizerunek Afrykańskiej Federacji Piłki Nożnej. W związku z naruszeniem Statutu i Regulaminu CAF, komisja dyscyplinarna zdecydowała o nałożeniu na niego grzywny w wysokości 10 tysięcy dolarów za naruszenie wartości sportowej rywalizacji i uczciwości. – opisuje CAF.

Nie wiadomo czy Aubameyang zdecyduje się jeszcze na jakieś kroki w tej sprawie. Następny mecz reprezentacja Gabonu rozegra 22 marca z narodową drużyną Demokratycznej Republiki Konga.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.