Liga Mistrzów: Wysoka wygrana PSG z Basaksehirem! Trzy bramki Neymara

psg.fr

Jeżeli komuś wczorajsza przerwa zrobiła dobrze to tylko zawodnikom z Paryża. PSG rozgromiło na Parc des Princes Basaksehir 5:1! Trzy gole zdobył Neymar, a pozostałe dwa Kylian Mbappe. Honorowe trafienie dla gości zanotował Mehmet Topal.

Po wczorajszym skandalu na tle rasistowskim wybrano nową obsadę sędziowską. Arbitrem głównym został Danny Makkielie, a na sędziego technicznego wybrano Bartosza Frankowskiego. Polak miał niedaleko do Paryża, ponieważ wczoraj prowadził starcie Stade Rennais – Sevilla, w którym do Andaluzyjczycy wygrali 3:1.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie już w 21. minucie za sprawą Neymara. Brazylijczyk wykorzystał podanie od Varattiego i dał prowadzenie swojej drużynie. Niedługo później Neymar ponownie wpisał się na listę strzelców, a wynik ustalił przed przerwą Mbappe. Po zmianie stron były piłkarz Barcelony zdobył swoją trzecią bramkę. Goście nie mieli żadnych argumentów na odwrócenie losów tego meczu. Honorowe trafienie zaliczył w 57. minucie gry Mehmet Topal, a ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Mbappe.