Liga Mistrzów: Koniec marzeń o awansie Borussii Dortmund

nytimes.com

We wtorkowym starciu 5. kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund podejmowała na Signal Iduna Park niezwykle silny Tottenham Hotspur.

W weekend jednak angielski zespół niespodziewanie poniósł porażkę z Arsenalem Londyn (0:2). “Kogutom” do awansu do fazy pucharowej LM wystarczał dziś remis, natomiast mająca wciąż matematyczne szanse Borussia Dortmund miała nóż na gardle i kibice oczekiwali jedynie zwycięstwa.

Od pierwszych minut oglądaliśmy bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny zaciekle atakowały rywali. W 31. minucie piłkę w środku pola przejął Andrey Yarmolenko i podał do Pierre-Emerick Aubameyanga, który strzelił nie do obrony w dolny róg bramki. Kilka minut wcześniej Gabończyk także miał świetną okazję, ale w sytuacji sam na sam nie był wstanie pokonać Hugo Llorisa. Tottenham nie poddał się i wciąż dążył do zdobycia bramki. Najdogodniejszą sytuację Eric Dier uderzeniem głową był bliski pokonania Romana Bürki, ale golkiper w imponujący sposób wybronił strzał. Po wyrównanej pierwszej połowie gospodarze schodzili z bramkowym prowadzeniem do szatni.

Po zmianie stron Tottenham Hotspur natychmiast wziął się do odrabiania strat. W 49. minucie zza pola karnego uderzył Harry Kane. Bramkarz BVB był bezradny i wpuścił gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Anglicy wyszli na prowadzenie. Delle Alli w polu karnym podał do Heunga-Min Sona, który pewnie pokonał bramkarza.

W grupie H po 5. kolejkach prowadzi Tottenham Hotspur z dorobkiem trzynastu punktów. Borussia Dortmund w ostatniej kolejce powalczy o awans do fazy pucharowej w Lidze Europy.