UEFA

UEFA.com

W meczu piątej kolejki grupy F Ligi Mistrzów Manchester City pokonał Feyenoord Rotterdam 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 89. minucie spotkania Raheem Sterling.

Po czterech kolejkach oba zespoły znajdowały się na przeciwnych biegunach. Manchester City przewodził grupowej stawce z kompletem punktów na koncie, bilansem bramek 12:3 i zapewnionym awansem do 1/8 finału. Mistrzowie Holandii natomiast zamykali tabelę, legitymując się zerowym dorobkiem punktowym i zupełnie odwrotnym bilansem goli – 3:12. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami podopieczni Pepa Guardioli zwyciężyli w Rotterdamie aż 4:0. Nie ulegało wątpliwości, iż to oni byli faworytami dzisiejszego starcia.

Od pierwszego gwizdka sędziego znajdowało to potwierdzenie na boisku. Pomimo wyraźnej przewagi, gospodarze nie potrafili w pierwszej połowie poważnie zagrozić bramce Feyenoordu. Zaskoczyć Brada Jonesa próbowali m.in. Danilo, İlkay Gündoğan oraz Sergio Agüero, ale ich strzały były niecelne. W efekcie, przed przerwą kibice zgromadzeni na trybunach Etihad nie zobaczyli bramek.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie. W dalszym ciągu inicjatywa należała do “The Citizens”, którzy wciąż nie byli w stanie jej udokumentować. W przeciwieństwie do pierwszej połowy, gra bardzo się zaostrzyła. Na murawie mnożyły się faule, w związku z czym sporo pracy miał słowacki arbiter Ivan Kružliak, który często musiał sięgać do kieszeni po żółty kartonik. Kiedy wydawało się, że w Manchesterze bramki nie padną, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze wreszcie dopięli swego. Po zagraniu İlkaya Gündoğana, gola na wagę zwycięstwa strzelił Raheem Sterling. Manchester City pokonał Feyenoord 1:0 i tym samym wciąż pozostaje bez straty choćby punktu w bieżącej edycji Champions League.