Liga Mistrzów: Karny Neymara zadecydował o zwycięstwie Paryżan

Minimalnie, bo minimalnie, ale to PSG zgarnia po tym meczu komplet punktów. Jedynym golem był karny z początku spotkania.

Choć to wcale nie mistrzowie Francji mieli w tym meczu więcej z gry, udało im się zdobyć komplet punktów. Na własnym stadionie ograli RB Lipsk 1:0 po golu strzelonym przez Neymara w 10′ minucie spotkania. Winowajcą zaś był Marcel Sabitzer. Brazylijczyk uderzył nienajlepiej, bramkarz wyczuł jego intencje i nie zabrakło mu wiele by obronić ten strzał.

Klarowną okazję do wyrównania Lipsk miał w doliczonej do pierwszej połowy minucie. Forsberg wpadł z piłką w pole karne, uderzył jednak zbyt mocno i piłka poleciała nad poprzeczką. Sytuację utrudniał mu także obrońca uniemożliwiając przyjęcie optymalnej linii strzału. Na początku drugiej połowy nie trafił także winowajca w sytuacji z jedenastką. Sabitzer dostał piłkę w pole karne, ale jego uderzenie z woleja minęło słupek bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.

Świetną okazję do podwyższenia rezultalu Paryżanie mieli na sam koniec meczu. Mocny strzał po ziemi Rafhii znakomicie wybronił Gulacsi.

PSG 1 : 0 RB Lipsk