Miszta: Mój występ z Cracovią wymusił nieco przepis młodzieżowca

Legia

Legia Warszawa (stadion) / fot. Mikołaj Barbanell


Czesław Michniewicz z racji braku odpowiedniego młodzieżowca postawił w Krakowie na Cezarego Misztę i również w środę z Widzewem Łódź zastąpi on doświadczonego Artura Boruca.

Michał Karbownik przebywa na kwarantannie, a Maciej Rosołem, Kacper Skibicki i Bartosz Slisz nie są w pełni formy. Przed meczem z Cracovią czułem ekscytację i pozytywne oczekiwanie. Mecze pomiędzy Legią a Widzewem zawsze są ekscytujące i myślę, że mimo gry Widzewa w pierwszej lidze, czeka nas dobry mecz. Cała otoczka tych spotkań była zawsze na wysokim poziomie, więc spodziewamy się trudnego, ale fajnego meczu. Jeśli chodzi o mecze z Wartą i Cracovią, nie odczuwałem stresu – powiedział golkiper.

– Nie jestem pierwszym bramkarzem. Mój występ z Cracovią wymusił nieco przepis młodzieżowca, natomiast ciężko pracowałem, by tę szansę dostać. Będąc w pierwszym zespole, podpatrywałem kolegów i wiedziałem, jak wygląda rola pierwszego bramkarza. Nie widzę różnic między tym co sobie wyobrażałem, a tym czego doświadczyłem podczas spotkania z Cracovią – dodał.

– Z Arturem Borucem mam bardzo dobre relacje. Super się dogadujemy od pierwszych dni na boisku i poza boiskiem. Pamiętam pierwsze treningi po powrocie z wypożyczenia, kiedy nieco tremowałem się przed Arturem. On coś do mnie mówił, a ja nie widziałem, co odpowiadać (śmiech). Teraz mi to przeszło i nawet się z tego śmiejemy. Często rozmawiamy na różne tematy. Kiedy wychodzisz na boisko, nie myśli się o tym, kto ile ma lat i co osiągnął. Jeśli mogę podpowiedzieć, krzycząc do Artura Jędrzejczyka, to zrobię to. Wiek nie ma znaczenia – zakończył. 19-latek w sierpniu wrócił z półrocznego wypożyczenia do Radomiaka Radom. Początek dzisiejszego starcia w 1/16 Pucharu Polski o godzinie 17:40.

źródło: legia.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.