Liga Mistrzów: Dublet Roberta Lewandowskiego i remis Bayernu Monachium

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów, Ajax Amsterdam zremisował na własnym stadionie Bayernowi Monachium (3:3). Dubletem popisał się Robert Lewandowski, ale okazało się za mało, by odnieść zwycięstwo.

W dzisiejszym starciu spotkały się zespoły, które miały zapewniony awans do 1/8 Champions League. Stawką było zapewnienie sobie pierwszego miejsce w grupie. W pierwszym spotkaniu tych ekip padł remis (1:1). Warto zaznaczyć, iż “Bawarczycy” w historii swoich pojedynków z Ajaxem nigdy nie odniósł zwycięstwa, wywożąc jedynie remis.

Niko Kovac na konferencji prasowej zapowiadał, iż nie dokona zmian w ustawieniu. – Nie mamy zamiaru zmieniać jutro zbyt wiele, być może nie zmienimy nawet nic. Ci którzy grali ostatnio, radzili sobie bardzo dobrze i pokazali się z dobrej strony – mówił chorwacki szkoleniowiec.

Obiecująco weszli w mecz gospodarze, którzy imponowali wysokim pressingiem. Ale w 13. minucie wystarczył kunszt Roberta Lewandowskiego, by wyprowadzić Bayern Monachium na prowadzenie. Kwadrans później reprezentant Polski mógł podwyższyć rezultat, ale Andre Onana instynktownie odbił strzał. Holendrzy co chwilę wyprowadzali ataki.

Po przerwie za sprawą Dusana Tadicia Ajax doprowadził do remisu. Obie drużyny sporo ryzykowały i oglądaliśmy ciekawe starcie. W 81. minucie rzut karny wykorzystał Dusan Tadić. W 86. minucie arbiter podyktował “jedenastkę” tym razem dla gości. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który regularnie wykorzystuje takie okazje. Obie drużyny kończyły mecz w “dziesiątkę”, bowiem wcześniej czerwone kartki ujrzeli Max Wöber oraz Thomas Müller. W 90. minucie fantastycznym uderzeniem popisał Kingsley Coman, który dobił holenderski zespół. Gdy wydawało się, że niemiecki zespół wywiezie trzy punkty samobója zdobył Nicklas Sule i znowu padł remis.