Liga Mistrzów: Ciężka przeprawa na korzyść Liverpoolu

Jurgen Klopp nieco namieszał w składzie, ale koniec końców udanie z tego wybrnął. Liverpool po wyrównanym boju pokonał 3:2 AC Milan.

Historia starć Liverpoolu z AC Milan jest bardzo bogata. Najsłynniejszym pojedynkiem tychże dwóch ekip pozostaje wielki finał z 2005 roku. Wtedy “The Reds” potrafili zmienić losy spotkania z 0:3 na 3:3 i wygrali w rzutach karnych. “Rossoneri” wówczas zrewanżowali się Anglikom dwa lata później, również w momencie kulminacyjnym elitarnych rozgrywek. Czekaliśmy 14 lat na powtórkę z rozrywki i trzeba przyznać, że piłkarze nas nie zawiedli!

Pierwszą poważną sytuację mieliśmy już w 5′ minucie. Gdyby obrońca Milanu nie zablokował strzału Diogo Joty, Portugalczyk z pewnością otworzyłby wynik spotkania. Zaledwie 4 minuty później Fikayo Tomori niefortunnie wybił piłkę po strzale Trenta Alexandra-Arnolda, ponieważ ta zmyliła Mike Maignana i wpadła prosto do bramki. W 13′ minucie Ismael Bennacer zagrał piłkę ręką, więc sędzia Szymon Marciniak nie mógł podjąć innej decyzji jak rzut karny. Mohamed Salah strzelił jednakże w taki sposób, że golkiper gości obronił najpierw jego strzał, a potem dobitkę głową Joty. Wydawało się, że “The Reds” utrzymają przewagę do przerwy, ale wtedy Rafael Leao podał do Ante Rebicia, a ten pokonał Alissona. Koniec wrażeń? Nic z tych rzeczy! W 44′ minucie Brahim Diaz dobił piłkę wyplutą przez Robertsona i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. 2:1 dla włoskiego klubu!

Drugą połowę również rozpoczęliśmy z wysokiego “C”. Cztery minuty po wznowieniu meczu Divock Origi podał do Mo Salaha, a ten zrehabilitował się za przestrzelony karny i zdobył bramkę. Od tego momentu to gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli szturmować bramkę Mike Maignana. Efektem tego był cudowny gol Hendersona w 69′ minucie. Kapitan LFC przymierzył z pierwszej piłki zza pola karnego a golkiper rywali pomimo próby obrony, mógł tylko przyglądać się jak piłka wpada do siatki. Liverpool wygrywa z AC Milanem 3:2 na inaugurację Ligi Mistrzów!

15.09.2021, 1. kolejka Ligi Mistrzów, Anfield (Liverpool)