Liga Mistrzów: Słabe PSG, wielki Ajax i zaskakujący Sheriff

Messi

psg.fr

Największe hity pierwszej kolejki Ligi Mistrzów zostały opisane na naszej stronie osobno. Poza nimi odbyły się również starcia o nieco mniejszym prestiżu.

Grupa C

W grupie C Borussia Dortmund pojechała do Stambułu, aby tam walczyć z Beşiktaşem. Walka przebiegła skutecznie, bowiem niemiecki zespół wywiózł z Turcji trzy punkty. Na uwagę zasługuje kolejny gol Erlinga Haalanda w Lidze Mistrzów. To już 21 trafienie młodziutkiego Norwega w tych prestiżowych rozgrywkach. Borussia wygrała zasłużenie, choć nie bez problemów.

Beşiktaş – Borussia Dortmund 1:2

Montero 90+4′ – Bellingham 20′, Haaland 45+3′

W innej potyczce tej grupy Sporting Lizbona został rozstrzelany przez Ajax Amsterdam. Wielkie zawody rozegrał Sebastien Haller, który zdołał pokonać golkipera Sportingu aż cztery razy. Pierwsze dwa trafienia zdobył już w drugiej oraz dziewiątej minucie. “Lwy” pokusiły się jedynie o honorowego gola. Piorunujący mecz mistrza Holandii. Dzięki tej wygranej Ajax obejmuje prowadzenie w grupie oznaczonej literką “C”.

Sporting Lizbona – Ajax Amsterdam 1:5

Paulinho 33′ – Haller 2′, 9′, 51′, 63′, Berghuis 39′

Grupa D

Sheriff Tyraspol niespodziewanie pokonał na własnym stadionie Szachtar Donieck 2:0. W 16. minucie wynik meczu otworzył Traore, a ustalił go w minucie 62. Yansane, który kilka chwil wcześniej zameldował się na murawie. Mołdawski klub zbiera pierwsze żniwa w Champions League. Dzięki tej wygranej Sheriff przoduje w grupie D, mając tyle samo punktów co Real Madryt. “Królewscy” jednak pokonali Inter “tylko” jedną bramką, dlatego plasują się za plecami sensacyjnego pogromcy Szachtara.

Sheriff Tyraspol – Szachtar Donieck 2:0

Traore 16′, Yansane 62′

Grupa B

W tej grupie batalia pomiędzy Atletico Madryt a FC Porto zakończyła się bezbramkowym remisem. Warta odnotowania jest czerwona kartka, którą ujrzał w piątej minucie doliczonego czasu gry Chancel Mbemba. W 81. minucie po analizie VAR sędzia anulował gola strzelonego przez FC Porto.

Atletico Madryt – FC Porto 0:0

Grupa A

Grupa A obfitowała w nieoczekiwane rezultaty. Bez wątpienia takim można nazwać wygraną Manchesteru City nad Lipskiem stosunkiem bramek 6:3, ale jeszcze większą niespodzianką jest rozstrzygnięcie spotkania pomiędzy Club Brugge a Paris Saint-Germain. Naszpikowana gwiazdami drużyna z Paryża zaledwie zremisowała z Belgami 1:1. W 15. minucie gościom prowadzenie po asyście Mbappe dał Ander Herrera, a wyrównał kilkanaście minut później Vanaken. PSG zawiodło na całej linii, prezentując  się w spotkaniu z dużo niżej notowanym oponentem bardzo słabo. Nie pomogło nawet trio Messi, Neymar, Mbappe, które dzisiaj pierwszy raz wystąpiło razem.

Club Brugge – Paris Saint Germain 1:1