Liga Mistrzów: Chelsea kroczek bliżej wielkiego finału

We Ain't Got No History

Po pierwszym półfinale mamy remis ze wskazaniem na The Blues. Podopieczni Tuchela zdobyli cennego gola na wyjeździe, ale niczego nie mogą być jeszcze pewni.

Mecz rozpoczął się jak na półfinał Champions League przystało. Wymiana ciosów z obu stron i sporo dobrych sytuacji na gole. Więcej ich mieli jednak piłkarze Chelsea. Na 1:0 powinien trafić Timo Werner, ale w sytuacji sam na sam uderzył za lekko i Courtois zdołał odbić piłkę. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Niedługo później genialną piłkę na kilkadziesiąt metrów posłał Antonio Rudiger. Tę przejął Pulisic już w bardzo dogodnym położeniu. Podholował ją jednak nieco dłużej, co pozwoliło mu minąć bramkarza i mocno uderzyć na bramkę. Futbolówka trąciła jeszcze ramię Varane’a, ale i tak wpadła do siatki.

Z czasem jednak Real zaczynał się budzić w tym spotkaniu i już nie tylko The Blues nękali ich swoimi akcjami. Wyrównanie przyszło zaś kilkanaście minut po golu dla Chelsea. Wrzutka w pole karne trafiła na Militao, a ten zgrał ją do Karima Benzemy. Napastnik Królewskich przyjął piłkę na klatkę i posłał bombę z powietrza. Golkiper Londyńczyków był bez szans, 1:1. Benzema mógł zresztą wpisać się na listę strzelców już wcześniej, ale jego potężny strzał z dystansu wylądował na słupku.

Po zmianie stron obraz meczu diametralnie się zmienił. Real znacznie bardziej pozamykał przestrzenie pod własnym polem karnym co utrudniało Chelsea wdzieranie się weń, jak robili to przed przerwą. Oni zaś nie musieli już aż tak atakować i z biegiem czasu coraz mocniej pilnowali dość korzystnego remisu. Po znakomitej dla oka pierwszej połowie, druga była zdecydowanie mniej widowiskowa i nie oglądaliśmy zbyt wiele składnych akcji. Niewiele wniosły także zmiany po obu stronach i to pomimo tego, ze obaj szkoleniowcy wpuszczali sporo graczy ofensywnych. Chelsea jest zatem nieco bliższa awansu, ale i gracze Zidane’a wciąż mają duże szanse na awans do wielkiego finału.

Real Madryt 1 : 1 Chelsea Londyn

29′ Benzema – 14′ Pulisic