Liga Mistrzów: Barcelona odprawiona przez Bayern do Ligi Europy! Benfica pewnie wygrywa z Dynamem

fcbayern.com

Ostatnie mecze w grupie E miały ciekawy przebieg. Wszyscy kibice wierzyli w rzecz niemożliwą, jednak ta nie stała się. Barcelona po raz pierwszy od kilkunastu lat nie awansowała do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wysoka porażka z Bayernem oraz wygrana Benfici z Dynamem Kijów przekreśliła ich marzenia.

Bayern – Barcelona 3:0

Pierwszy kwadrans dla Barcelony był spokojny, mieli swoje sytuacje, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Bayern jednak pokazała jakość w ofensywie i wypunktował Blaugranę. Trzy bramki w meczu przekreśliły ich marzenia o grze w Lidze Mistrzów. Gola na 1:0 zdobył Thomas Muller, który wykorzystał wrzutkę od Lewandowskiego. Piłka całym obwodem przekroczyła linię bramki mimo wybicia później Araujo. Błąd popełnił także Mingueza, który nie przypilnował odpowiednio rozgrywającego, który skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Sane oddając kapitalny strzał z dystansu. Fatalną interwencją popisał się Ter Stegen. W drugiej połowie trzecią bramkę dla Bawarczyków zdobył Jamal Musiala po zagraniu Alphonso Daviesa. Barca nie umiała odpowiedzieć i definitywnie pożegnała się z Champions  League.

Benfica – Dynamo Kijów 2:0

Przed Benficą stanęła ogromna szansa awansu do LM, którą ostatecznie wykorzystali. Już w pierwszej połowie zdobyli dwa trafienia, które zadecydowały o awansie. Najpierw do siatki w 16. minucie trafił Roman Yaremchuk, a kilka chwil potem prowadzenie podwyższył Gilberto. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie Dynamo zepchnęło Benficę do defensywy, zespół chciał za wszelką cenę odrobić straty. Ostatecznie nie udało im się dokonać tego celu i musieli pożegnać się z pucharami.