Liga Mistrzów: Salzburg z historycznym awansem, Lille gromi Wolfsburg

Salzburg

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Salzburg pokonał u siebie Sevillę 1:0 i awansował do fazy pucharowej. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się Lille, które wysoko ograło Wolfsburg 3:1.

Salzburg – Sevilla 1:0

Dla Los Nervionenses była to ostatnia szansa na awans do fazy pucharowej. Jednak gospodarze postawili twarde warunki, z czym Sevilla miała problem. W pierwszej połowie stwarzali sobie klarowne sytuacje, jednak piłka ani razu nie wpadła do siatki. Tuż po przerwie kapitalną okazję na gola miał Munir, jednak futbolówka po jego strzale obiła tylko poprzeczkę. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i o tym przekonali właśnie goście. W 50. minucie gry kapitalną okazję stworzył na lewej flance Karim Adeyemi, który następnie posłał piłkę do wbiegającego w pole karne Noaha Okafora, który bardzo pewnie wykończył tę akcję. Bono nie miał szans na skuteczną interwencję.

Sevilla dążyła do tego by wyrównać, a nawet i pokonać Salzburga, jednak kolejne kłopoty nadeszły w 64. minucie. Joan Jordan za swój faul ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze byli bardzo dobrze zorganizowani i nie dopuścili rywali pod własne pole karne. Dobrze dysponowany był także Philipp Kohn, który nie dopuścił do utraty gola. Wynik nie uległ zmianie. Tym samym Sevilla po raz kolejny zagra w Lidze Europy, a każdy kibic wie, co to może oznaczać.

Wolfsburg – Lille 1:3

Mistrz Francji zajmował przed rozpoczęciem tego starcia pierwsze miejsce. Po 90. minutach ich pozycja nie uległa zmianie. Goście pewnie przystąpili do tej rywalizacji, jednak to gospodarze mieli więcej okazji w pierwszej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się niezawodny w ekipie Lille Burak Yilmaz. Kolejne gole padły już po przerwie. W 72. minucie prowadzenie podwyższył Jonathan David, a kropkę nad “i” postawił Angel Gomes. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Renato Steffen. Wolfsburg tym samym żegna się z Europejskimi Pucharami, a Lille awansowało z pierwszego miejsca w grupie.