Liga Mistrzów: Atalanta zrewanżowała się Liverpoolowi, wygrana Ajaxu

Liverpool przegrał z Atalantą na Anfield 0:2, a Ajax Amsterdam pewnie ograł Mydtjylland 3:0. Takimi wynikami zakończyły się mecze w grupie D w ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów.

Liverpool – Atalanta 0:2

Przed przerwą reprezentacyjną we Włoszech Liverpool rozgromił Atalantę 5:0. Dziś podopieczni Gian Piero Gasperini w bardzo dobrym stylu zrewanżowali się za tamtą porażkę. Gospodarze przez całą pierwszą połowę wyglądali słabo, nie mieli pomysłu jak przedrzeć się pod bramkę rywala. W 60. minucie kapitalną piłkę w pole karne posłał Alejandro Gomez, a tam świetnie odnalazł się Josip Ilicić. Napastnik Atalanty był szybszy od stoperów i pewnym uderzeniem pokonał Alissona. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 0:2! Hans Hateboer idealnie zgrał piłkę na nogi Robina Gosensa, a ten bez większych problemów umieścił ją w siatce. Całą akcję napędził asystent poprzedniego gola, a więc Alejandro Gomez. Piłkarze Liverpoolu mieli wielki problem, aby wyłączyć spod gry tego zawodnika.

Ajax Amsterdam – Midtjylland 3:0

Gospodarze mieli kilka ciekawy okazji na otwarcie wyniku, ale na gole musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Tuż po jej wznowieniu przepiękne trafienie z dystansu oddał Ryan Gravenberch. Dwie minuty później Ajax podwyższył prowadzenie. Tadić zagrywał w tempo do wbiegającego Noussaira Mazraouiego, a ten strzałem przy bliższym słupku pokonał Hansena. W 66. minucie uderzenie z dystansu zaliczył także David Neres. Hansen ponownie był bez szans. Goście zdołali strzelić tylko raz i to za sprawą podyktowanego rzutu karnego. Trzeba jednak przyznać, że sędzia nie popisał się w tej sytuacji, ponieważ faulu w polu karnym nie było. Andre Onanę z jedenastu metrów pokonał Awer Mabil. W doliczonym czasie gry Erik Sviatchenko faulował Neresa, a że był on ostatnim zawodnikiem przed bramkarzem ujrzał z rąk arbitra czerwoną kartkę.