Liga Mistrzów: Arsenal wygrywa na wyjeździe z Sevillą i wychodzi na prowadzenie w grupie B

Arsenal (Twitter)

W grupie B Sevilla przegrała na własnym stadionie z Arsenalem 1:2. Spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce pierwszej połowy i na początku drugiej, gdy padły wszystkie bramki.

W 7. minucie świetną sytuację miał Martinelli, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale był nieco z boku pola karnego i uderzył tylko w bramkarza Sevilli. Najlepsza okazja gospodarzy to strzał En-Nesyriego w doliczonym czasie, który minął jednak słupek golkipera Arsenalu. Nudna pierwsza połowa zakończyła się z dużym przytupem. W czwartej minucie doliczonego czasu Gabriel Jesus oszukał zwodem obrońców i posłał podanie do Martinelliego. Skrzydłowy gości biegł przez pół boiska i tym razem zachował spokój, minął Nylanda i w ostatnim kopnięciu piłki przed przerwą otworzył wynik tego spotkania.

Tuż po przerwie piłkarze z Andaluzji niemalże podarowali gola gościom. Odegaard uderzył jednak z woleja wysoko nad bramką. Na drugą bramkę Kanonierów nie trzeba było jednak długo czekać. W 53. minucie indywidualną akcją popisał się Gabriel Jesus. Brazylijczyk przy biernej postawie obrońców posłał piłkę w samo okienko bramki Nylanda i podwyższył prowadzenie Arsenalu. Szybko Sevilla zdobyła bramkę kontaktową. Z rzutu rożnego dośrodkował Rakitić a Gudelj posłał mocny strzał głową wprost do siatki. Ta bramka dodała wiary gospodarzom, którzy ciągle napierali na bramkę rywali z Anglii. Gospodarzom zabrakło jednak konkretów i nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Na ostatnie pięć minut na boisku zameldował się Jakub Kiwior. Sevilla pozostała z dwoma punktami na koncie, Arsenal objął prowadzenie w grupie B mając sześć punktów.